Web Analytics

В Уряді озвучили, якою має бути ціна на газ для населення у травні

Ціна на газ для населення у травні має становити 8247 грн за тисячу кубометрів. Якщо нарахування будуть більшими, споживачам радять звертатися зі скаргами на гарячу лінію уряду.

Про встановлення ціни повідомили сьогодні у прес-службі Кабінету міністрів.

«Ціна на газ, який НАК «Нафтогаз України» продає підприємствам теплокомуненерго та постачальникам газу, в травні має становити 8247 грн за тисячу кубічних метрів», — йдеться в повідомленні уряду.

У Кабміні пояснили, что надали можливість «Нафтогазу України» знизити ціни на газ для населення — це рішення відповідає меті ринкового ціноутворення для всіх категорій споживачів і, таким чином, відповідає зобов’язанням України перед Міжнародним валютним фондом.

Якщо нарахування за газ будуть іншими, ніж 8247 гривень за тисячу кубометрів, громадянам радять звертатися зі скаргами на урядову гарячу лінію за номером 15-45.

Фото: kmu.gov.ua

Як повідомляє «Економічна правда» з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», Кабінет Міністрів України усунув правові колізії між нормами двох постанов (№867 від 2018 року та №293 від березня 2019 року) щодо формування ціни на газ для населення і теплокомуненерго.

Рішення забезпечить можливість НАК «Нафтогаз України» знизити у травні вартість ресурсу для споживачів, що одержують газ за спеціальними зобов'язаннями (ПСО), на 3,5%.

Наприкінці квітня НАК «Нафтогаз України» повідомляла, що погодила з урядом зменшення регульованої ціни на газ для населення та теплової генерації на травень вказаного рівня — 8247 грн за тис. куб. м

«Цей механізм передбачає наступний підхід до формування ціни: якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів є нижчою за встановлену у постанові КМУ від 19.10.18 №867, ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова ціна газу для промисловості зросте понад визначений урядом рівень, то ціна для населення залишиться на цьому рівні», — пояснювали у «Нафтогазі».

Востаннє ціна на газ для населення підвищувалася 1 листопада 2018 року — з 6,968 грн за тисячу кубометрів до 8,55 грн. Як казав тоді прем'єр-міністр Володимир Гройсман, причиною підвищення стала необхідність повертати зовнішні борги та виконувати вимоги МВФ.

Читайте MediaPort у Telegram