Web Analytics

Із центру Харкова прибрали залишки пам'ятника Пушкіну напередодні дня його народження

Вранці 5 червня комунальники розібрали постамент пам'ятника російському поетові Олександру Пушкіну на площі Поезії в Харкові. 

Постамент пам’ятника Пушкіну розібрали працівники комунального підприємства «Харківзеленбуд», повідомили в Харківській міській раді.

«Погруддя імперського поета було демонтоване восени 2022 року. Зараз фахівці працюють над благоустроєм території», — зазначили в мерії.

Усі фото — Харківська міська рада

За інформацією видання «Думка», пам’ятник Пушкіну, встановлений на площі Поезії в 1904 році, вилучений з Переліку об’єктів культурної спадщини національного значення, які заносяться до Державного реєстру нерухомих пам’яток. Він був зареєстрований як «пам'ятка монументального мистецтва за № 200010-Н».

Постамент прибрали напередодні дня народження Олександра Пушкіна (6 червня 1799 року).


Частина харків'ян на тлі російської агресії вимагала знести пам'ятник Пушкіну та перейменувати вулицю та станцію метро в Харкові, названі на його честь. У вересні 2022 року невідомі облили монумент червоною фарбою, в листопаді — розписали образливими висловами.

Після цього бронзове погруддя спочатку обклали мішками з піском, а згодом — демонтували. У міськраді казали, що пам’ятник передали на відповідальне зберігання, і його долю вирішуватимуть після війни.

Читайте також: Незручний Пушкін: якою буде доля пам'ятника у Харкові

Блок новин за темою