Web Analytics

Існує загроза вторгнення Росії із трьох напрямків — Генштаб ЗСУ

Начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко заявив, що російська армія формує на кордонах «ударні з’єднання». Він також не виключає можливості диверсій і саботажу.

Про можливу загрозу вторгнення Віктор Муженко заявив сьогодні під час щорічної зустрічі із представниками Київської асоціації військових аташе, повідомляє прес-служба Міністерства оборони.

«Ми прогнозуємо, що в сучасних геополітичних реаліях військові загрози можливі на трьох із чотирьох географічних напрямках: півночі, сході і півдні. Російська сторона завершує формування на кордонах України «ударних з’єднань», які разом із частинами спецпризначення, за задумом кремлівських стратегів, складуть основу сил вторгнення», — зазначив начальник Генштабу.

Проте, додав він, стратегічною перевагою української армії є «висока мобільність, адаптивність та автономність». До того ж, за словами Віктора Муженка, в Україні покращилася професійна підготовка військових, армію розпочали оснащувати не лише модернізованими, але й новими системами озброєння і техніки.

«Сьогодні у нас є кому і чим зупиняти російські літаки і танки!» — каже начальник Генштабу.

Фото: mil.gov.ua

Муженко також попередив, що період так званої «передвиборної турбулентності» використовується Росією для проведення операцій із підриву оборонного потенціалу України.

«На сьогодні відслідковується значна активізація противника в інформаційному просторі, де шляхом серії інформаційних та психологічних операцій ворог намагається вплинути на особовий склад Збройних сил України та її громадян. Також, паралельно з цим, можливе проведення окремих акцій прямої дії у формі диверсій та саботажу поблизу передової та навіть у глибокому тилу», — зауважив керівник Генштабу.

Наприкінці лютого президент Петро Порошенко також заявляв, що Росія не відмовилася від агресивних намірів щодо України та накопичує військові підрозділи на кордоні.

Читайте MediaPort у Telegram