Web Analytics

«Інструменти пам’яті»: Харківський літмузей запрошує на виставку «Антитекст»

Відвідувачам пропонують переосмислити тоталітарне минуле через тексти українських письменників радянського періоду: Миколи Хвильового, Олеся Гончара, Василя Стуса тощо.

Про це йдеться в повідомленні Харківського літературного музею.

«Текст — це інструмент пам'яті. Розвиток цивілізації призвів до того, що для знищення культури треба просто знищити її тексти. В умовах нав’язування чужої культури як панівної ті тексти, що виходять за її рамки, стають «антитекстами» і підлягають знищенню», — пояснюють ідею виставки організатори.

У музеї зазначають, що розв’язана росією війна стала черговою спробою повернути українців у тоталітарне минуле, сповнене намаганнями знищити національну ідентичність. Але тоді збереження навіть неповної кількості текстів надавало українській культурній пам’яті шанси на відновлення.

«Антитекст»

Присвячена культурній пам’яті виставка «Антитекст» охоплює весь радянський період, історії, пов’язані з іменами Гната Хоткевича, Миколи Хвильового, Івана Дніпровського, Юрія Смолича, Валер’яна Підмогильного, Олеся Гончара, Василя Стуса, Євгена Сверстюка.

Конкретні музейні предметі не показуватимуть — будуть конструкції з текстами-історіями про них.

«Так ми хотіли б ще раз наголосити на тому, що українська культурна спадщина зараз під загрозою, музеї евакуюють чи консервують свої колекції в підвальних сховищах, зважаючи на випадки руйнувань від ракетних обстрілів будівель музеїв чи пограбування колекцій російськими військами на тимчасово окупованих територіях», — пояснюють у музеї.

З 22 лютого виставку можна відвідати із середи по неділю, з 10:00 по 17:30 за адресою: вул. Багалія, 6. Вхідний квиток — 50 грн.

Чільне фото: Харківський літмузей

Блок новин за темою