Web Analytics

«Імена Сандормоху»: в Харкові вшанують пам’ять репресованих українців

Акція відбудеться сьогодні ввечері на площі Свободи, поруч із наметом волонтерів «Все для перемоги».

Захід присвячений Дню пам’яті загиблих в урочищі Сандормох Медвеж’єгорського району Карелії під час репресій у 1937 році.

«Година вшанування пам'яті забитих і забутих. Читаємо списки «Імена Сандормоху». Це перелік осіб, репресованих в Україні, а також українців, репресованих за її межами, які відбували покарання в Соловках і були розстріляні у період 27 жовтня — 4 листопада 1937 року в урочищі Сандормох», — йдеться в повідомленні на сторінці «Інфоцентр Євро Харків» у Facebook.

Акція розпочнеться о 18.00 біля волонтерського намету «Все для перемоги» на площі Свободи.

Пам’ять репресованих українців вшанують і в інших країнах. Як повідомляє координатор акції, Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», «імена Сандормоху» лунатимуть у США, Фінляндії, США, Чехії, Німеччині, Болгарії, Росії.

Урочище Сандормох. Фото: lp.edu.ua

За інформацією МІОК, під час репресій в урочищі розстріляли та закатували 6241 людину 60 національностей, серед яких 677 українців. Наприкінці жовтня – на початку листопада 1937 року стратили понад тисячі соловецьких в’язнів, серед яких було 165 українців — письменників, учених, артистів, політичних діячів.

Читайте MediaPort у Telegram