Web Analytics

Європейський Союз засудив затримання та обшуки в окупованому Криму

Російські силовики затримали п'ятьох кримських татар, серед яких заступник голови Меджлісу Наріман Джелялов. У ЄС засудили такі дії окупаційної влади та вимагають звільнити активістів.

Російські правоохоронці проводили затримання та обшуки в різних районах Криму 3 і 4 вересня. За інформацією Міністерства закордонних справ України, схопили заступника голови Меджлісу Нарімана Джелялова, а також кримчан Азіза Ахтемова, Асана Ахтемова, Шевкету Усеінова і Ельдара Одаманова. 

Джелялову висунули підозру за ч. 1 ст. 281 Кримінального кодексу Росії (диверсія). Йому загрожує від 12 до 15 років ув’язнення.

Суд у Сімферополі заарештував Джелялова на 60 діб. Але його захисники оскаржили запобіжний захід, повідомив адвокат Микола Полозов.

Глава Меджлісу Рефат Чубаров заявив, що російська влада вирішила «розпочати показові помсту і розправу» з кримських татар, оскільки «вони і так є заручниками в умовах тимчасово окупованого Росією Криму».

«Масові обшуки і затримання, проведені 3-4 вересня, російські окупанти вирішили закамуфлювати під диверсію, нібито здійснену групою кримських татар за посередництва першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова», — прокоментував Чубаров.

ПОКАЗОВІ ПОМСТУ І РОЗПРАВУ РФ ВИРІШИЛА РОЗПОЧАТИ З КРИМСЬКИХ ТАТАР Після того, як шантаж і ультиматуми, що...

Опубликовано Рефатом Чубаровым Воскресенье, 5 сентября 2021 г.

На затримання відреагували у Європейській службі зовнішніх справ.

«Європейський Союз засуджує обшуки в незаконно анексованому Росією Криму, що призвело до затримання п'яти кримськотатарських лідерів (Ельдара Одаманова, Азіза Ахтемова, Нарімана Джеляла, Шевкета Усеїнова та Асана Ахтемова) та ще до 50 людей 3 та 4 вересня», — вказано у заяві, опублікованій 7 вересня.

У ЄС вважають затримання політично вмотивованими, незаконними та такими, що не відповідають міжнародному праву.

У заяві також наголошується, що ЄС не визнає застосування російського законодавства в окупованому Криму та очікує, що всіх незаконно утримуваних громадян України негайно звільнять.

«Кримські татари продовжують зазнавати утисків в Криму. Європейський Союз закликає Російську Федерацію виконувати свої зобов’язання, передбачені міжнародним правом, та припинити порушення прав людини мешканців Криму, про що також йшлося у спільній заяві саміту Міжнародної кримської платформи від 23 серпня 2021 року», — наголошують Європейській службі зовнішніх справ.

Також підкреслюється, що ЄС «непохитно підтримує незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів», а Брюссель не визнавав і не визнає спробу незаконної анексії Кримського півострова Росією.

У МЗС України висловили протест у зв’язку з двями силовиків.

«Розглядаємо цей каральний рейд проти керівників Меджлісу як покарання за участь в установчому Саміті Кримської платформи 23 серпня, а також чергові репресії Російської Федерації, спрямовані на залякування представників кримськотатарського народу та витіснення його з тимчасово окупованого півострова», — мовиться в заяві міністерства.

МЗС наполягає, що Росія як держава-окупант зобов’язана, відповідно до норм міжнародного права, негайно припинити політичні репресії проти місцевого населення Криму.

Прокуратура Автономної республіки Крим та Севастополя розслідує затримання активістів за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни). 

Слідчі також зазначили, що до Джелялова застосовували дії, які прирівнюються до катувань.

«Незаконне ув’язнення осіб, застосування до них тортур та нелюдського поводження прямо заборонені статтею 147 Конвенції про захист цивільного населення під час війни та є воєнним злочином, і відповідно до Римського статуту Міжнародного кримінального суду — злочином проти людяності», — додають правоохоронці.

Незаконне позбавлення волі та катування українців в окупованому Криму: прокуратура автономії кваліфікує такі дії як...

Опубликовано Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Понедельник, 6 сентября 2021 г.

Прокуратура також повідомила, що  увечері 4 вересня російські силовики затримали під будівлею управління ФСБ у Сімферополі ще 42 громадян, які намагались дізнатись подальшу долю співвітчизників. Їх звинуватили у нібито невиконанні правил поведінки під час надзвичайної ситуації, що карається штрафом від 1 тис. до 30 тис. рублів. Прокуратура Криму кваліфікувала такі дії окупантів за ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі).

Фото на головній: Facebook/«Кримська солідарність»