Хто наступним отримає щеплення від COVID: інформація МОЗ

В Україні 22 березня розпочинають вакцинувати проти коронавірусної інфекції сімейних лікарів. За тиждень обіцяють розпочати щеплення соцпрацівників і людей старше 80 років.

Про плани щодо вакцинації розповів на брифінгу 22 березня міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

«З 22 березня починається чергова ланка другого етапу вакцинації: до організації щеплень, крім мобільних бригад, додаються стаціонарні пункти в кількості 565 одиниць», — зазначив він.

Наразі триває другий етап вакцинації. Його наступним кроком буде щеплення сімейних лікарів.

«З прибуттям нових вакцин до них приєднаються працівники соціальної сфери і системи громадського здоров'я, люди від 80 років», — додав Степанов.

 У МОЗ розраховують, що вакцинація людей старше 80 років, які записалися в чергу (за допомогою застосунку «Дія», через контакт-центр або у сімейних лікарів), стартує вже 29-30 березня.

За словами Степанова, під час другого етапу вакцинації планують розгорнути понад 2,5 тис. пунктів щеплення. Вони почнуть роботу, коли Україна отримає нові партії вакцин.

Очільник МОЗ також зазначив, що певні труднощі з отриманням вакцин виникають через те, що деякі виробники ще не завершили третю стадію клінічних досліджень.

«Ці труднощі виникають не тільки в Україні, це відбувається по всьому світу. Це відбувається у зв'язку з тим, що потужності наших фармвиробників, світових фармвиробників... Розробляючи вакцину, робили це досить швидко. І всі стадії клінічних досліджень, третя стадія, оскільки це передбачалося в звичайних умовах, ще не завершена, вона триває», — сказав міністр.

Він додав, що МОЗ вирішує питання щодо отримання додаткових партій вакцин — за укладеними контрактами та за глобальною програмою COVAX.

Минулої доби, 21 березня, в Україні отримали щеплення 2715 людей (загалом — 111 025).

На Харківщині вакцинували 20 (загалом — 3389).

МОЗ також звітує про 7893 нових випадків COVID в Україні за добу. Найбільше — у Львівській (937), Одеській (745), Житомирській (580), Київській (557) та Вінницькій (513) областях. Одужали 2993 людини, померли — 157.

Від початку епідемії зареєстрували 1 554 256 випадків. Подолали недугу 1 260 842 хворих, померли — 30 098.

За інформацією Харківського обласного лабораторного центру, минулої доби в регіоні зафіксували 456 випадків коронавірусної хвороби, з них у Харкові – 321.

Загалом від початку епідемії в області зареєстрували вже 95 416 випадків. Одужали 81 415 людей, померли — 1818.

Інфографіка: labcenter.kh.ua

За даними Міністерства охорони здоров’я на 22 березня, в червоній карантинній зоні вже вісім регіонів: Київ, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Одеська, Сумська і Чернівецька області.

У помаранчевій — Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Львівська, Миколаївська, Полтавська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська і Чернігівська області.

У жовтій зоні — Волинська, Запорізька, Кіровоградська, Рівненська, Харківська і Херсонська області.


Вакцинація від COVID стартувала в Україні 24 лютого. Щеплення роблять препаратом CoviShield — виготовленим в Індії аналогом вакцини Oxford/AstraZeneca, розробленої Оксфордським університетом і британсько-шведською компанією AstraZeneca.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.