Web Analytics

«Хотіли підзаробити в охороні»: що кажуть підозрювані у рейдерстві на Харківщині

У Київському районному суді почали обирати запобіжні заходи підозрюваним у спробі рейдерського захоплення сільгосппідприємства «Маяк» у Валківському районі. Одне з перших клопотань прокуратури суд не задовольнив. Як це було.  

Клопотання прокуратири відносно 46 підозрюваних розподілені на розгляд суддів Костянтина Садовського, Світлани Муратової, Світлани Колесник, Наталі Єфіменко.

В суді зібрались родичі затриманих. Вони стверджують, що діти не мали наміру захоплювати підприємство. Їх запросили в охорону.

Одним з перших почали розглядати клопотання щодо 22-річного Андрія Новицького, студента Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Василенка.

«Запропонували роботу в охороні — 800 грн/день. Охороняти ангари та сільгосптехніку... Нас або підставили або використали», — сказав він.

Захоплювати підприємство, каже Новицький, наміру не мав.

Прокурор Сергій Шевцов просив взяти Новицького під варту на два місяці. За версією слідства, є ризики, що підозрюваний може сховатися від слідства тощо.

«Разом з іншими прибув до адреси з метою протиправного заволодіння майном, здійснення масових заворушень. У зв'язку з тим, що вказані особи не змогли довести намір, були затримані, тому інкримінується замах на правопорушення», — сказав прокурор Шевцов.

Захист просив застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Суддя Муратова у клопотанні прокуратури відмовила і застосувала до нього домашній арешт на два місяці в період доби — з 21.00 до 7.00.

UPD Аналогічне рішення Муратова ухвалила щодо підозрюваного Артема Радченка. Його батьки на засіданні зазначали, що підозрюваний має захворювання і потребує госпіталізації.

Троє підозрюваних, з якими спілкувався кореспондент «МедіаПорту», розповіли, що на роботу їх запрошувала одна людина, їм знайома. Деяким з них він приходиться однокласником. Підозрювані висловили здивування тим, чому слідчі не затримали цю людину. Прокурор Шевцов на питання журналістів сказав: «Вживаються заходи для встановлення організаторів».

Читайте також: «Нас підставили». Підозрюваних у рейдерстві на Харківщині відпускають під домашній арешт