Суд визнав протиправним рішення міськради щодо російської мови у Харкові

Харківський окружний адміністративний суд визнав протиправним і нечинним рішення Харківської міськради, яка у 2012 році надала російській мові статус регіональної у місті. Міська влада оскаржуватиме. 

Рішення Харківського адмінсуду, ухвалене 18 травня, оприлюднили в Єдиному державному реєстрі судових рішень 24 травня.

До суду позивалася Харківська міська прокуратура №1 — вимагала визнати рішення міськради протиправним і нечинним. Відповідачем стала Харківська міськрада.

У ХОАС нагадали, що у липні 2012 року Верховна Рада ухвалила закон «Про засади державної мовної політики», який гарантував вільний розвиток регіональних мов або мов меншин, серед яких вказувалася й російська. За місяць Харківська міськрада ухвалила рішення, яким встановлювалося, що російська є регіональною мовою в Харкові. У лютому 2018 року Конституційний суд визнав закон таким, що не відповідає Конституції.

Харківський окружний адмінсуд дійшов висновку, що рішення міської ради «має бути визнане протиправним та нечинним, оскільки закон України «Про засади державної мовної політики», на підставі якого його прийнято, є неконституційним».

«Суд вирішив: адміністративний позов в.о. керівника Харківської місцевої прокуратури № 1 до Харківської міської ради про визнання протиправним та нечинним рішення — задовольнити», — йдеться у рішенні суду.

Фото: oblrada.kharkov.ua

Рішення суду прокоментував львів’янин Святослав Літинський, який з 2018 року вимагав від мерії Харкова скасувати рішення про статус російської мови.

«Чотири роки судів, три судових провадження, і це сталося! У місті Харкові скасовано регіональну мову! … Відтепер усі посилання на рішення міської ради про впровадження регіональної мови є нікчемними», — написав він у Facebook.

Він додав, що неодноразово звертався з цього приводу до суду та прокуратури, але досі — безрезультатно.

УРАА!!! Чотири роки судів, три судових провадження і це сталося!!! У місті Харкові скасовано регіональну...

Опубликовано Святославом Літинським Вторник, 25 мая 2021 г.
Секретар Харківської міськради Ігор Терехов заявив, що міськрада подаватиме апеляційну скаргу.
«Ми визнаємо українську мову державною, проводимо засідання виконкомів і сесії українською мовою. Але майже 80% харків'ян говорять російською, і їхнє право спілкуватися тією мовою, якою їм зручно», — прокоментував Терехов.
На апеляцію у міськради є 30 днів. 

Харківська міська рада ухвалила рішення «Про першочергові заходи щодо виконання в Харківській області Закону України «Про засади державної мовної політики», яким надавала російській мові статус регіональної у Харкові, у серпні 2012 року. У грудні 2018-го мер Геннадій Кернес заявляв, що міськрада на той час не планує його скасовувати. Харківська обласна рада аналогічне рішення скасувала. 

Читайте також: Місцева влада і російська мова: від заборони до підтримки

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.