Харків’ян закликають заздалегідь перевірити себе в списках виборців

Перевірити дані перед повторним голосуванням на виборах Президента України можна в «Особистому кабінеті» на сайті Державного реєстру виборців або в місцевих органах ведення Держреєстру.  

Про необхідність перевірити дані нагадує громадська організація «Громадянська мережа «Опора».

«Якщо ви не брали участь у виборах 31 березня і вам не приносили запрошення на вибори, є ймовірність того, що ваших даних немає в списку виборців, — зазначає громадський омбудсмен із захисту виборчих прав «Опори» Юрій Чумак. — В такому випадку 21 квітня ви не будете мати можливості реалізувати своє право голосу».

Чумак радить не відтягувати до останнього, а заздалегідь перевірити, чи є дані в Державному реєстрі виборців.

Зробити це можна в будь-який час в електронному «Кабінеті виборця» на сайті Держреєстру

Перевірити дані можна і безпосередньо в органі ведення Держреєстру виборців, прийшовши туди особисто. Як правило, пояснює Юрій Чумак, відділи знаходяться при райдержадміністраціях у райцентрах та при міськвиконкомах міст обласного значення. У Харкові — при райадміністраціях, що підпорядковані міській раді.

Адреси відділів у Харківській області також є на сайті Державного реєстру виборців у відповідному розділі.

Не пізніше ніж за два дні до дня повторного голосування дільничним виборчим комісіям передадуть вже уточнені списки виборців. В них внести зміни фактично вже майже неможливо, каже виборчий омбудсмен. Це можна зробити тільки через суд, проте суд приймає такі заяви теж не пізніше ніж за два дні до дня голосування.

Фото: Павло Пахоменко

До другого туру виборів Президента України за підсумками голосування 31 березня вийшли Володимир Зеленський і Петро Порошенко.  Повторне голосування Центральна виборча комісія призначила на 21 квітня.

Читайте MediaPort у Telegram 

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.