Web Analytics

Харків’ян просять не ходити на Меморіал Слави 8 і 9 травня

У Харківській міськраді вважають, що російські військові можуть вдатися до провокацій у дні пам’яті, 8 і 9 травня. Також залишається загроза обстрілів.  

З проханням не ходити на Меморіал Слави в Лісопарку до харків’ян 5 травня звернувся міський голова Ігор Терехов.

 «Я прошу вас не ходити на Меморіал. Наш ворог підступний і цинічний, і від нього можна очікувати особливої ​​жорстокості та лютих обстрілів саме в цей святий для всіх нас день. Згадаймо своїх родичів, що боролися з фашизмом, удома, не збираючись на вулицях. А квіти їм ми принесемо вже у день нашої перемоги!» — сказав мер.

Він зазначив, що цієї весни комунальники, як і у мирні часи, прибрали біля могил невідомих солдатів і пам'ятників, висадили квіти.

«Але ті рани, які своїм обстрілом завдали йому російські горе-вояки, ми не чіпали, не ремонтували. Вважаю, що пошкодження від російських «Градів» мають залишитися там — як символ уже нашої боротьби із сучасним нацизмом», — зазначив Терехов.

Він додав, що піротехніки ДСНС перевірили, чи є на меморіалі снаряди, що не розірвалися. Проте, переконаний мер, відвідувати його ще небезпечно.

Напередодні в ефірі національного телемарафону Ігор Терехов наголошував, що не виключає можливості провокацій з боку росіян.

«Ми не виключаємо можливості провокацій 8-9 травня у Харкові, тому що ворог недалеко від нас. Я думаю, що можливі будь-які провокації, тим паче це свято. Але я хочу зразу сказати, що цим провокаціями ми даватимемо дуже жорстку відсіч разом з правоохоронними органами та робитимемо все можливе, щоб не допустити у ці святі для кожного українця дні будь-яких провокацій», — цитує міського голову «Суспільне».

Він також припустив, що в Харкові у ці дні можуть продовжити комендантську годину, але це питання ще обговорюється.

«Можу лише сказати, що ми не будемо проводити таких великих грандіозних заходів, до яких ми звикли, адже це була така добра традиція. Я впевнений, що після нашої перемоги ми відновимо цю традицію і будемо так само святкувати День перемоги у Другій світовій війні, як і День перемоги над російським агресором», — зазначив мер.

Меморіал Слави. Фото: Facebook/Харківська міськрада

Про можливість провокацій попереджали й у Міністерстві оборони.

«Очевидно, їм (російським військовим — ред.) потрібно досягти якихось результатів до 9 травня. Але... Російська Федерація, якщо не досягне якихось стратегічних цілей, — а вона їх не досягла на сьогоднішній день — ці перемоги може вигадати та показати по своєму телебаченню. Для них у цьому немає якоїсь проблеми», — сказав на брифінгу речник Міноборони Олександр Мотузяник.

Він нагадав, що до 9 травня залишається зовсім небагато часу, і це змушує силовиків бути пильнішими на всіх напрямках — не лише там, де точаться бої, але й там, де наразі відносне затишшя.

«Тобто ми цілком очікуємо на якісь провокації чи активізацію обстрілів з боку російської армії», — підкреслив Мотузяник.


8 травня в Україні відзначається День пам'яті та примирення. 9 травня — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У попередні роки на Меморіалі Слави в Харкові на 9 травня неодноразово спалахували конфлікти: через георгіївські стрічки та партійну символіку, проведення зародженої в Росії акції «Безсмертний полк» тощо. 

Фото на головній: Харківська міськрада