«Харківводоканал» роз'яснив, як нараховуватиметься пеня за борги

1 травня в Україні набув чинності новий закон «Про житлово-комунальні послуги». Серед іншого він передбачає нарахування пені за кожен день прострочення оплати комунальних послуг в розмірі 0,01% від суми боргу.

Нововведення, а саме вимогу ст. 26 закону, роз'яснили сьогодні у КП «Харківводоканал». 

«Комунальне підприємство «Харківводоканал», як і всі підприємства, що надають комунальні послуги, зобов'язане виконувати вимоги закону України про нарахування пені. Ця пеня нараховуватиметься при несплаті комунальних послуг до розміру боргу — не більше. Тобто якщо абонент має заборгованість, наприклад, в розмірі 100 гривень і не оплачує її, то пеня нараховуватиметься за кожен день прострочення, поки заборгованість по пені не зрівняється з боргом за комунальні послуги», — повідомив заступник генерального директора — директор Департаменту збуту КП «Харківводоканал» Тарас Грущак.

Пеня не буде нараховуватися двом категоріям громадян — абонентам, які мають заборгованість із заробітної платні, а також ті, хто має заборгованість з виплати субсидій. Документи, що підтверджують такі факти, споживачі мають надати в абонентні відділи КП «Харківводоканал», зазначають на підприємстві.

Пеня за борги за водопостачання та водовідведення нараховуватиметься після 20 числа наступного з моменту нарахування місяця, сказав Грущак. 

Він також зазначив, що законодавство не встановило граничні суми боргу, згідно з якими підприємство подаватиме на абонента в суд. Це рішення, як і раніше, приймає постачальник послуг. При цьому в судовому порядку з боржника стягуватимуться не тільки борг і сума нарахованої пені, а й всі судові витрати.

Нині заборгованість абонентів КП «Харківводоканал» становить понад 440 млн грн, наводять статистику на підприємстві.

Закон «Про житлово-комунальні послуги» був поданий до парламенту у 2015-му і прийнятий у листопаді 2017-го. 

«Складний, але такий необхідний! Необхідний для того, щоб забезпечити якісні послуги споживачам, щоб рухатись до європейських стандартів та енергоефективності. Закон запускає ринок житлово-комунальних послуг, встановлює чіткі правила взаємовідносин між споживачами та надавачами послуг, дає споживачам механізм захисту своїх прав», — прокоментував віце-прем'єр Геннадій Зубко

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.