Web Analytics

Харківський літмузей запрошує на «Повернення Хоткевича»

У Харківському літературному музеї сьогодні відкриється експрес-виставка, присвячена композитору і письменнику Гнату Хоткевичу. Вхід безкоштовний.

Експрес-виставку «Повернення Хоткевича» відкриють з нагоди передачі книг митця з Франції до України, розповідають у Харківському літмузеї.

«Широкому загалу мало відомо про Хоткевича, ми знаємо його фрагментарно, невеличкими образами: ось він композитор, музикант, засновник театру, письменник. Сьогодні ми покажемо невелику частину надбання, що він після себе залишив, та заповнимо білі плями завдяки тим експонатам, які повернуться до нас з Франції», — обіцяють організатори.

Частину експонатів у 1990-х привезла з Франції до Харкова дочка композитора Галина, а сім книг, за її заповітом, передає музею представник Європарламенту, громадянин Франції Грегорі Жульєн. Серед книг, які Франція передає Україні, — перше видання повісті Хоткевича «Камінна душа» (1911), його ж «Гетьман Іван Мазепа» (1917), «Спомини з революції 1905 року» (1926), а також рідкісне видання п`єси  «Шакунтала» (1884) індійського поета Калідаси, яку Гнат Хоткевич перекладав.

Виставка відкриється у Літмузеї (вулиця Багалія, 6) 23 квітня о 19.00. Вхід безкоштовний.

Гнат Хоткевич — український письменник, музикант, науковець і театральний діяч. Він був розстріляний у Харкові в 1938 році за рішенням НКВС. Частину архівів композитора було знищено, проте завдяки зусиллям його дружини і дочки деякі книги, рукописи, фото і документи вдалося врятувати. Наразі більша частина архіву зберігається у Львові.

Читайте MediaPort у Telegram