Харківський фотограф Михайлов став лауреатом Шевченківської премії

Журі оголосило переможців конкурсу на здобуття Національної премії імені Тараса Шевченка 2021 року. Одним з лауреатів став харківський митець Борис Михайлов.

Результати конкурсу оприлюднені на сайті Шевченківської премії. Переможцями стали:

  • у номінації «Театральне мистецтво» — вистава «Верба» Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка;
  • «Кіномистецтво» — фільм «Атлантида» Валентина Васяновича;
  • «Візуальне мистецтво» — проєкт «Випробування смертю» харківського фотографа і художника Бориса Михайлова;
  • «Музичне мистецтво» — серія концертів «Архітектура голосу» агенції «Ухо»;
  • «Публіцистика, журналістика» — книга «Збірка есеїв про ізоляцію» Станіслава Асєєва;
  • «Література» — книга «Іван і Феба» Оксани Луцишиної.

Борис Михайлов — 82-річний фотограф і художник родом з Харкова, зараз мешкає в Берліні. Лауреат низки міжнародних премій, академік Німецької академії мистецтв, почесний академік Національної академії мистецтв України.

Фото: Facebook/Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка

Проєкт Михайлова «Випробування смертю» — це 150 фотографічних диптихів. Автор створив цю серію, зокрема, під впливом «Стіни пам’яті» Київського крематорію, поєднавши зображення звідти з іншими фотографіями.

«Це дуже цікавий екзистенційний проєкт — про нас з вами, про суспільство, по трансформації, які відбуваються на якомусь такому політичному, містичному, соціальному рівнях. Це серія великоформатних фотографій, які художник поміщав у диптихи, поєднуючи зображення, які, здавалося б на перший погляд, не мають нічого спільного», — так описала «Випробування смертю» мистецтвознавиця Тетяна Кочубінська на пресконференції 9 березня.

Нагородити лауреатів планують наприкінці травня, повідомив президент Володимир Зеленський.

«Ми ухвалили рішення, що цьогоріч її вручення відбудеться не в традиційні Шевченківські дні, а 20 травня 2021 року — у 60-ту річницю заснування премії. Подробиці — згодом», — йдеться у дописі на сторінці Зеленського у Facebook.

Церемонія відбудеться в Каневі, поруч із могилою Тараса Шевченка.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.