Web Analytics

Харківські синхроністки вибороли чотири медалі на етапі Кубка світу

У канадському Маркемі завершився перший етап Кубка світу з артистичного плавання. Збірна України, яку представляють спортсменки з Харківщини, здобула два «золота» і два «срібла».

Підсумки змагань підбили 20 березня у Федерації України із синхронного плавання.

«Українські русалоньки брали участь у чотирьох фіналах, і жоден не завершили без нагород! Два «золота», два «срібла» і третє загальнокомандне місце — доробок нашої неймовірної команди», — повідомили у федерації.

Перше загальнокомандне місце — у команди Японії, на рахунку якої три золоті нагороди, дві срібні та одна бронзова. Друге — у збірної Іспанії, яка здобула два «золота», три «срібла» та дві «бронзи».

Фото: Федерація України із синхронного плавання

Перше «золото» виборола у технічному соло Марта Фєдіна, яка набрала 245.2917 бала. Друге місце посіла Юкіко Інуї з Японії — 242,7917. Третє — Одрі Ламоте з Канади, у якої 196,2833.

Марта Федіна назвала свій здобуток «класним початком змагань і всього сезону».

«Чесно кажучи, я не очікувала такого результату, і коли побачила, що я перша, здивувалася. Бо моя головна місія була, звісно, гарно виступити, але перш за все — виконати ту програму, яку ми створили з тренерами, подивитися, як вона буде сприйматися з новими правилами. Бо правила зараз стали дуже суворі, тепер все по-іншому», — сказала вона.

У підсумку «все вийшло чудово», вважає плавчиня.

Друге золото українки виграли в акробатичній групі — раніше це була номінація «хайлайт». Владислава та Марина Алексіїви, Вероніка Гришко, Софія Мацієвська, Дар’я Мошинська, Ангеліна Овчиннікова, Анастасія Шмоніна, Валерія Тищенко отримали 244.4958 бала.

На другому місці — команда Японії (223,6875), на третьому — США (204,9959).

Фото: Федерація України із синхронного плавання

Владислава та Марина Алексіїви вибороли два «срібла», у технічному та довільному дуетах.

У технічному дуеті «золото» виграли Шеллі Бобрицькі й Аріель Нассеї з Ізраїлю, «бронзу» — Мое Хігі та Масіро Ясунагі з Японії.

У довільному дуеті на першу сходинку п’єдесталу піднялися Лінда Черруті та Лукреція Руджеро з Італії, на третю — Шеллі Бобрицькі й Аріель Нассеї.

Другий етап Кубка світу з артистичного плавання проходитиме у Монпельє, Франція з 5 по 7 травня. Третій і заключний —  у Сома-Бей (Єгипет) з 13 по 15 травня. Суперфінал відбудеться 2-4 червня в Ов’єдо (Іспанія).


У серпні збірна України із синхронного плавання посіла перше загальнокомандне місце на чемпіонаті Європи з водних видів спорту в Римі. Плавчині вибороли вісім золотих медалей.