Web Analytics

Харківське конструкторське бюро заборгувало працівникам за три місяці

За три місяці на Харківському конструкторському бюро ім. Морозова утворилися борги із заробітної плати у сумі 47 млн грн. З підприємства звільняються люди. 

Про це на нараді за участі президента України Володимира Зеленського у Харкові 6 листопада розповів головний конструктор, тимчасово виконуючий обов’язки директора КБ Володимир Жадан

«На сьогодні у нас заборгованість із заробітної плати по колективу ХКБМ складає за три місяці (липень, серпень, вересень) — 47 млн грн. Невдовзі — жовтень, ще треба буде додати 15 млн», — сказав Жадан.

Володимир Жадан на нараді за участі президента України у Харкові

«За чотири місяці втрати особового складу склали близько 20%. Було трохи більше тисячі людей, знизилося до 820. При цьому є прихована складова. Я маю на увазі працівників, які написали заяву про перехід на одноденний, дводенний робочий тиждень. Тобто по факту вони значаться на підприємстві, а за фактом виконання роботи, можна сказати, їх немає», — пояснив керівник.

Підприємство не виконало умов контракту щодо поставки 45 БТР-4Е Збройним силам України, повідомив т. в. о. директора КБ. 

«Це відбулося через зрив поставки корпусів для БТР. Тобто основної деталі, збірної одиниці, найдорожчої», — сказав Жадан.

На сьогодні бюро поставило п’ять БТРів. Ще сім одиниць в день візиту презентували президенту і готуються передати армії. 

Фото: president.gov.ua

«Ми працюємо, ремонтуємо, що можна, збірку БТРів. Але зараз наступає дефіцит комплектуючих для того, щоб продовжувати збірку БТРів. І якщо не вжити негайних заходів з виводу стану з кризи, то це призведе до зупинки підприємства і за принципом, скажімо так, доміно, це потягне за собою на дно більше ста підприємств-постачальників складових частин БТР», — сказав він.

Підприємство накопичило борги перед співвиконавцями контракту. Жадан попросив Зеленського забезпечити перенесення строку контракту до 31 серпня 2020 року та внести зміни до постанови Кабміну, яка б дозволила проводити розрахунок з ХКБМ за фактом відвантаженої продукції.

«Якщо провести зараз цю зміну, то, відвантавживши зараз 12 БТРів Міноборони, ми одразу отримуємо приблизно 29 млн за кожен БТР. 16 мільйонів йде на погашення тіла кредита, решту використовуємо для погашення заборгованості із заробітної плати», — сказав Жадан.

Питання перенесення термінів поставки продукції президент доручив розглянути Уряду.