Web Analytics

Харківське КБ імені Морозова запустило серійне виробництво корпусів для БТР-4

У бронетанковому кластері «Укроборонпрому» вже два підприємства освоїли виробництво корпусів БТР-4 — «ХКБМ» і завод імені Малишева.

Державне підприємство «Харківське конструкторське бюро машинобудування імені Морозова» запустило власне серійне виробництво корпусів БТР-4 для української армії, повідомили у прес-службі держконцерну «Укроборонпром».

Для цього «ХКБМ» відремонтувало цех, який був незадіяний у виробництві декілька десятків років, закупило і налагодило сучасну виробничу лінію.

Перший БТР-4 з корпусом виробництва «ХКБМ» успішно пройшов випробування. Це дозволило перейти до серійного виготовлення чергової партії БТР-4 із використанням власних корпусів.

«Таким чином, питання найбільш «вузького» місця у виробництві БТР-4, яке раніше залежало від потужностей єдиного приватного виробника бронекорпусів, було успішно вирішено», — зазначили в «Укроборонпромі».

Фото: ukroboronprom.com.ua

Підприємство також попросило Міністерство оборони дозволити використання у виробництві БТР-4 новітніх марок бронесталі від країн-членів НАТО.

«Ці бронесталі застосовуються у бойових машинах Альянсу та відповідають вимогам стандартів НАТО. І наразі відповідні зразки натівської броні вже проходять випробування в Україні», — пояснюють у держконцерні.

Щоб налагодити більш ритмічне фінансування «ХКБМ», «Укроборонпром» також просить Міноборони та Міністерство економічного розвитку і торгівлі переглянути умови оплати: дозволити розрахунок за передачу окремих одиниць, а не після передачі останньої машини з партії, що зазвичай відбувається у кінці поточного року. Концерн також просить міську владу Харкова тимчасово звільнити «ХКБМ» від сплати податку на землю.

У бронетанковому кластері «Укроборонпрому» вже два підприємства — «ХКБМ» і «Завод ім. Малишева» — освоїли виробництво корпусів БТР-4.

Читайте також: Харківський бронетанковий завод виготовив понад сотню модернізованих Т-64

Читайте MediaPort у Telegram