Харківська поліція перевіряє інформацію про залякування виборців

За інформацією громадської організації «Опора», громадянам нібито телефонують із загрозами за порушення виборчого законодавства. Поліція відкрила кримінальне провадження.

Як розповіли в «Опорі», скарги на дзвінки із залякуванням почали надходити 12 березня. За даними організації, невідомі, які називали себе її представниками, випитували у людей електоральні вподобання і погрожували покаранням за порушення виборчого законодавства.

Повідомлення про погрози надходили від мешканців Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Дніпропетровської, Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Чернівецької та Чернігівської областей.

Представники «Опори» нагадали, що не проводять і не планують проводити жодних телефонних опитувань. «Ми розцінюємо такі дії як свідому маніпуляцію і введення в оману громадян», — заявили в організації.

У відділі комунікації Головного управління Національної поліції в Харківській області повідомили, що наразі правоохоронці перевіряють заяву голови «Опори» Ольги Айвазовської про те, що у Харкові працює кол-центр, працівники якого від час телефонних розмов нібито залякують виборців.

«Під час дзвінків оператори стверджують, що вони знають, нібито співрозмовник продав свій голос, і на нього чекає два роки тюремного ув'язнення, якщо він піде на вибори, оскільки таким чином підтверджує факт продажу голосу. Також голова громадянської мережі «Опора» вказала, що такі кол-центри вже виявлені у 12 областях України, в Харкові діяльність кол-центру розгорнуто на 85 операторів», — навели подробиці в поліції.

Правоохоронці відкрили провадження за ч. 3 ст. 157 Кримінального кодексу України (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача). Максимальне покарання за цією статтею — сім років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

Читайте MediaPort у Telegram

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.