Web Analytics

Харківська поліція не зафіксувала грубих порушень в день виборів

За даними правоохоронців, більшість повідомлень під час виборів Президента України 31 березня стосувалася фотографування і псування бюлетенів, виявлення порушень у списках, незаконної агітації.

Загалом від початку виборчого процесу зареєстровано 400 повідомлень про порушення, повідомив сьогодні на прес-конференції начальник  Головного управління Національної поліції в Харківській області Олег Бех. З них 182 — до дня голосування, 207 — у цей день, 11 — опісля.

«З 400 повідомлень 25 внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань, два закрили, два розслідували. Ще чотири передали за підслідністю до ГУНП Києва, — навів цифри Бех. — Складено чотири адмінпротоколи за ст. 212-13 (розміщення агітації без відомостей про тираж) і ч. 1 ст. 179 (перебування в стані сп’яніння) Кодексу України про адміністративні правопорушення».

Поліція також розглянула 136 повідомлень за законом «Про звернення громадян», ще 235 — на стадії розгляду. За кожним проводиться перевірка.

Безпосередньо в день виборів відкрито чотири кримінальні провадження за ст. 158-1 Кримінального кодексу України (незаконне використання бюлетеня).

У день голосування, за словами Беха, більшість повідомлень стосувалася фотографування і псування бюлетенів, виявлення порушень у списках, незаконної агітації.

Грубих порушень громадського порядку на Харківщині не зафіксували.

Під час виборів, нагадують в ГУНП, на дільницях і в місцях розташування виборчих комісій чергували понад 3,8 тисячі правоохоронців, 11 груп вибухотехників.

Фото: hk.npu.gov.ua

Загалом в Україні під час виборів за порядком стежили понад 72 тисячі поліцейських, повідомляв голова Нацполції Сергій Князєв. З них понад 40 тисяч охороняли виборчі дільниці, 23 тисячі патрулювали населені пункти і дороги. Також працювали 147 вибухотехнічних груп, до яких вперше увійшли фахівці ДСНС.

«Навантаження поліції було вкрай складне. Упродовж двох днів ми забезпечили ефективне реагування на 2,6 тисячі повідомлень про порушення виборчого законодавства. Тематика повідомлень, з якими зверталися до поліції, стосувалися незаконної агітації, фотографування, пошкодження бюлетенів, підкупу виборців, неправдивого замінування. На сьогодні 71 повідомлення кваліфіковано як кримінальне правопорушення», — зазначив Князєв.

Найбільше проваджень порушили у Дніпропетровській (16), Донецькій (вісім) і Вінницькій (шість) областях.

Сергій Князєв також нагадав, що поліція має забезпечувати порядок і під час другого туру виборів.

«Менш ніж за три тижні відбудеться другий тур. Ставлю завдання керівникам територіальних підрозділів забезпечити проведення якісних розрахунків з метою уникнення всіх нюансів та недопрацювань першого туру», — звернувся він до керівників обласних управлінь.

У день виборів у Міністерстві внутрішніх справ називали Харківщину серед п'яти регіонів, де було найбільше заяв і повідомлень про порушення виборчого законодавства.

За результатами підрахунку 100% протоколів в округах Харківської області більшість голосів набрав Володимир Зеленський, у якого 36,3% голосів. На другому місці Юрій Бойко (26,58%), на третьому — Петро Порошенко (8,52%).

Читайте MediaPort у Telegram