Харківська міськрада схвалила увічнення пам’яті Кернеса

Харківська міськрада ухвалила рішення про увічнення пам’яті міського голови Геннадія Кернеса, який помер 16 грудня. Конкретні заходи поки не визначили.

Рішення щодо увічнення пам’яті Кернеса міськрада ухвалила під час позачергової сесії 30 грудня.

«На знак великої поваги, з метою вшанування пам’яті Харківського міського голови Геннадія Адольфовича Кернеса, багаторічна діяльність якого відзначена державними нагородами та державними відзнаками, багатьма нагородами релігійних, ветеранських, освітніх об’єднань, який своєю наполегливою працею, активною громадянською позицією та ініціативністю зробив вагомий внесок у розвиток міста Харкова…», — зазначається у проєкті рішення.

У тексті вказано, що будуть вжиті «заходи щодо увічнення пам’яті» Геннадія Кернеса, передбачені чинним законодавством. Проте які саме — не уточнюється.

Скріншот рішення Харківської міськради

Пропозицію щодо увічнення підтримали 64 депутати, проти висловилися вісім.

Як зазначив секретар міської ради Ігор Терехов, міському голові, зокрема, планується присвоїти звання Почесний громадянин міста.

«Наш обов'язок — вшанувати пам'ять видатного мера Харкова. Згідно з положенням, ми не маємо права присвоювати звання Почесний громадянин посмертно, тому ми опрацюємо це питання юридично, обговоримо на депутатських комісіях, виконкомі та ухвалимо зважені рішення у сесійній залі», — сказав Терехов.

Він зазначив, що це рішення дозволить розпочати роботу з увічнення пам'яті Харківського міського голови.

Крім присвоєння звання почесного громадянина, є й інші пропозиції, додав секретар міськради. Їх ще обговорюватимуть.

Ігор Терехов. Фото: скріншот онлайн-трансляції засідання

Під час обговорення сумніви щодо формулювань рішення висловив депутат «Опозиційної платформи — За життя» Денис Нев'ядомський. За його словами, його фракція не проти увічнення Кернеса, але не бачить у рішенні конкретики.

«Ознайомившись з текстом рішення, взагалі незрозуміло, як буде виконано це рішення», — сказав Нев'ядомський.

На думку депутата, увічнювати пам'ять Кернеса ще зарано — треба оцінити його внесок «в історичному контексті».  

Виступ Дениса Нев'ядомського

Про смерть Кернеса 17 грудня повідомив його друг Павло Фукс. Мер Харкова пішов з життя після лікування коронавірусної хвороби в берлінській клініці «Шаріте». 

Фото: Архів

Його тіло привезли до Харкова увечері 21 грудня, поховали — 23-го. 17, 18 та 23 грудня в Харкові оголосили днями трауру.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.