Харківська міськрада просить повернути дві лікарні до переліку опорних для COVID

Харківська міська рада просить повернути лікарню №18 і пологовий будинок №2 до переліку медзакладів, де лікують хворих з коронавірусною інфекцією.

Про необхідність повернути лікарні розповіла 22 вересня заступниця Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан.

Вона нагадала, що під час весняної хвилі COVID у місті розгорнули 930 ліжок у п'яти лікарнях — №13, 17, 18, 25, а також у пологовому будинку №2. Потім пологовий будинок і лікарню №18 виключили з реєстру медичних установ, де лікують пацієнтів з коронавірусом. Наразі залишилося 770 ліжок — поки що їх вистачає, але кількість необхідно збільшити.

«Потужності трьох лікарень ми вже повністю використали. Розширити ліжковий фонд можна тільки за рахунок тих медустанов, у яких вже є ліжка для пацієнтів з коронавірусом. Тому ми подали пропозицію до Харківської облдержадміністрації, а вони звернуться до Міністерства охорони здоров'я, щоб лікарню №18 і пологовий будинок №2 повернули до ковідного реєстру», — зазначила Горбунова-Рубан.

За її словами, зараз лікарні мають усе необхідне для боротьби з недугою, наявні ліжка забезпечені киснем на 90%, а в деяких палатах — на 100%.

«Ми розв'язали питання кисневого забезпечення. Влітку встановили три кисневих ємності й очікуємо ще одну для лікарні №25. Для цього там вже зробили фундамент і під'їзди», — уточнила посадовиця.

Фото: kharkivoda.gov.ua

Загалом на Харківщині пацієнтів з коронавірусом нині лікують у 13 медзакладах, однак область готова розширити перелік, стверджує заступник голови обладміністрації Михайло Черняк.

«Уся госпітальна база на території області є єдиною для всіх мешканців як міста, так і районів області. Тому ми використовуємо всі потужності, які є. Загальна кількість ліжок госпітальної бази становить 3015 одиниць так званих першої і другої хвилі лікарень, які працюють з ковідом. На сьогодні з них зайнято 1578 — фактично це трохи більше, ніж 50% заповненості», — розповів він під час сесії обласної ради 23 вересня. 

За його словами, робота з розгортання госпітальної бази триває.

«Фактично всі ті лікарні, які працювали у попередні хвилі, а їх було 24, сьогодні перебувають у резерві. Вони всі мають досвід роботи з ковідом, мають кадрове забезпечення, мають ліжка з потоковим киснем, що є дуже важливим», — зазначив Черняк.

Михайло Черняк. Фото: kharkivoda.gov.ua

Минулої доби, 23 вересня, в регіоні зафіксували 839 випадків COVID, звітують у Харківському центрі контролю та профілактики хвороб. Найбільше — у Харкові (567) та Чугуївському районі (79).

Померли 14 людей, одужали — 204.

Від початку епідемії було понад 160 тис. випадків. Одужали 148,3 тис. людей, померли — 3846.

Інфографіка: labcenter.kh.ua

В Україні за добу підтвердили 7866 випадків коронавірусної хвороби. За статистикою Міністерства охорони здоров’я, подолали недугу 2305 людей, померли — 123.

«Найбільша кількість підтверджених випадків — у Харківській (839), Львівській (685), Донецькій (520) областях, Києві (467) та Дніпропетровській (456) області», — кажуть у МОЗ.

Загалом у країні було вже понад 2,3 млн випадків. Подолали недугу більш ніж 2,2 млн людей, померли — понад 55,2 тис.


Державна комісія з надзвичайних ситуацій з 23 вересня встановила в усіх регіонах України «жовтий» рівень епіднебезпеки через поширення коронавірусу. 

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.