Харківська мерія відмовилася відповідати на запит про рекламу на площі Свободи за п’ять днів

Департамент контролю Харківської міської ради вирішив розглядати інформаційний запит «МедіаПорта» про законність розміщення рекламних конструкцій на будівлі Палацу дитячої та юнацької творчості на площі Свободи як звернення громадян.

Таку відповідь редакція отримала сьогодні, на п’ятий робочий день після відправлення запиту, в якому посилалася на закон «Про доступ до публічної інформації».

Відповідно до ст. 20 цього закону розпорядник інформації має надати відповідь не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

«МедіаПорт» просив міськраду відповісти, ким та на якій підставі встановлені рекламні конструкції та телеекран на фасаді будівлі по вулиці Сумській, 37, чи загрожує безпеці громадян телеекран, про що на сесії міськради у квітні заявляв міський голова Геннадій Кернес, а якщо ні, що змінилося.

Перелік питань у запиті редакції. Скріншот

Департамент контролю міської ради розцінив інформаційний запит як звернення, хоча у запиті не було скарг, клопотань, пропозицій чи зауважень, що необхідно для розгляду запиту в порядку закону «Про звернення громадян».

«Згідно ст. 2 Закону України «Про доступ до публічної інформації» цей Закон не поширюються на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом. Відповідно до частини 1 статті 3 Закону України «Про звернення громадян» під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій чи усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги. Ваш запит на інформацію щодо законності розміщення конструкцій зовнішньої реклами на вул. Сумській, 37 буде розглянуто у порядку, встановленому Законом України «Про звернення громадян», — йдеться у відповіді директора департаменту Олексія Артикуленка.

Розпорядник інформації може розглядати звернення місяць від дня надходження запиту, а якщо вважатиме за потрібне — до сорока п'яти днів.

Навесні виконком Харківської міської ради виніс рішення про демонтаж чотирьох рекламних об'єктів на будівлі по вулиці Сумська, 37. Тоді на екрані транслювалися, зокрема, ролики з головою Харківської облдержадміністрації Юлією Світличною.

Кернес заявив про незаконність встановлення телеекрану та його небезпеку для громадян.

Ближче до виборів рекламні конструкції на будівлі зайняли банери із зображенням Геннадія Кернеса, який балотується до Верховної Ради за списками партії «Опозиційний блок». 2 липня на фасад Палацу почали повертати телеекран. Він теж транслює рекламу «Опозиційного блоку». 

UPD Ролик зі Світличною теж з'являється на екрані. 

Реклама політичної партії з усіх боків Палацу творчості

Джерело фото: Twitter

Палац дитячої творчості на вулиці Сумській — комунальний заклад обласного підпорядкування. Голова облради Сергій Чернов минулого тижня сказав кореспонденту «МедіаПорта», що розміщення зовнішньої реклами погоджує міськрада, а також висловив сумнів, що її розміщення не узгоджено з виконкомом.

Чернов — кандидат-мажоритарник у 179-му окрузі від партії «Опозиційний блок».

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.