Web Analytics

Харківська легкоатлетка здобула «бронзу» на чемпіонаті Європи

Харківська спортсменка Катерина Табашник посіла третє місце на змаганнях зі стрибків у висоту на чемпіонаті Європи у Туреччині. Першою стала ще одна українка, Ярослава Магучіх.

Фінал змагань проходив у Стамбулі 5 березня, повідомляє Управління у справах молоді та спорту Харківської ОВА.

«Збірна Україна була представлена у цьому фіналі одразу трьома атлетками: Юлією Левченко, Ярославою Магучіх та харківською спортсменкою Катериною Табашник. Тільки Україна мала більше однієї представниці у фіналі», — йдеться у повідомленні.

Фото: Управління у справах молоді та спорту ХОВА

Ярослава Магучіх захистила звання чемпіонки Європи стрибках у висоту у приміщенні, здолавши висоту 1.98 м. Другою стала легкоатлетка з Нідерландів Бріт Верман з результатом 1.96 м.

Катерина Табашник з першої спроби взяла висоту 1.94 м, що принесло їй бронзову нагороду.

«Це перша медаль Катерини на континентальній першості», — зазначили в управлінні.

Фото: Управління у справах молоді та спорту ХОВА

Після змагань Катерина Табашник пожартувала, що нарешті «зняла прокляття четвертого місця» — саме цю позицію вона часто посідала, розповіли у Федерації легкої атлетики України.

«Мені сьогодні наснилося, що я виграла цю медаль. Саме бронзову! Я так довго до цього йшла. Але водночас я засмутилася, що Юля Левченко сьогодні без нагороди, вона теж заслуговувала на це. Я дуже хотіла, щоб ми всі втрьох піднялися на п’єдестал», — сказала спортсменка.

Табашник каже, що була добре готова до цього сезону і розраховувала навіть на вищий результат, ніж показала.

«Але хоча я і щаслива виграти медаль, емоцій все одно було не так і багато. У цій медалі — весь мій біль за минулий рік. Вона вистраждана. І я знаю, скільки всього за нею стоїть, скільки покладених життів і пролитої крові. І серед них — життя моєї мами. Але я знаю і відчуваю, що вона зі мною, що вона з неба спостерігає за мною, допомагає мені й радіє нагороді», — додала вона.


Катерина Табашник втратила мати внаслідок російського удару по Харкову в ніч на 18 серпня. Тетяні Табашник був 61 рік, вона майже все життя прожила у гуртожитку, в який влучила ракета окупантів.

Попри втрату атлетка спромоглася продовжити спортивну кар'єру: наприкінці січня здобула «золото» на турнірі серії Світового туру в іспанському Сабаделі.