Харківщина впритул наблизилася до червоної карантинної зони

За епідемічними показниками Харківська область вже другу добу поспіль у помаранчевій зоні. Якщо так буде ще день, карантин можуть посилити. 

Минулої доби, 3 жовтня, в регіоні підтвердили 592 випадки COVID, звітують у Харківському центрі контролю та профілактики хвороб. З них 358 — у Харкові.

Одужав один пацієнт, шестеро померли.

Загалом в регіоні зареєстрували вже 169,5 тис. випадків. Подолали недугу 150,5 тис. людей, померли — 4000.

Інфографіка: labcenter.kh.ua

Харківщина — знову перша в Україні за кількістю нових випадків, кажуть у Міністерстві охорони здоров’я. Також у першу п’ятірку потрапили Чернівецька (410), Дніпропетровська (393), Житомирська (301) та Львівська (295) області.

Загалом у країні зафіксували 4821 випадок. Подолали недугу 1116 людей, померли — 114.

За епідемічними показниками Харківська область наразі в помаранчевій зоні — вже другій день поспіль. 

  • Завантаженість ліжок з киснем становить 66,4% (має бути не більш ніж 65).
  • Рівень госпіталізацій — 68,6% (за норми не більш як 60).
  • Коефіцієнт виявлення випадків інфікування — 21,4% (має бути не більш ніж 20).

Якщо два або більше показників перевищені три дні поспіль, регіон можуть перевести до червоної зони та запровадити жорсткіші карантинні обмеження.

Також відповідають показникам помаранчевої зони Житомирська, Закарпатська, Рівненська, Сумська, Херсонська і Чернівецька області.

Скріншот: moz.gov.ua

У Харківській обладміністрації вирішили посилити контроль за дотриманням карантинних правил.

«На Харківщині буде вжито ряд заходів для того, щоб спинити поширення небезпечної інфекції на території регіону, — прокоментував виконувач обов’язків голови ХОДА Олександр Скакун. — Також звертаюсь до мешканців Харківської області з проханням безумовного дотримання маскового режиму, особистих заходів безпеки та гігієни».

Особливу увагу обіцяють приділити місцям масового перебування людей, громадському транспорту. Додатково організують спільні групи з поліцейських і представників Держспоживслужби.

За словами Скакуна, у боротьбі з вірусом використають досвід, набутий у минулі хвилі пандемії, а також врахують особливості нового, більш агресивного, штаму коронавірусу.

Нарада у ХОДА. Фото: kharkivoda.gov.ua


Харківська міськрада також посилила контроль за дотриманням карантинних обмежень. У першу чергу йдеться про носіння масок у транспорті, магазинах і кав’ярнях. 

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.