Web Analytics

Харківщина отримала 370 кисневих концентраторів за кошти «ковідного фонду»

До Харківської обласної дитячої інфекційної лікарні 11 листопада привезли 370 кисневих концентраторів. Їх розподілять між медичними закладами області.

Харківщина отримала 120 кисневих концентраторів на одного пацієнта та 250 — на двох пацієнтів, повідомив голова Харківської обладміністрації Олексій Кучер.

«Усі концентратори придбані коштом державного бюджету — «ковідного фонду». Загалом Харківська область отримала 37 млн грн на вирішення питань кисневого забезпечення, половину з яких розподілили на область (за що й придбані концентратори), половина — на місто Харків», — зазначив Олексій Кучер.

Коли все обладняння підключать, кількість ліжок, забезпечених доступом до кисню, перевищить 50%.

Наразі остаточно підраховують потреби районних та обласних лікарень, після чого обіцяють до кінця тижня розподілити та встановити всі концентратори.

Фото: kharkivoda.gov.ua

Як розповів керівник Харківської обласної дитячої інфекційної клінічної лікарні Дмитро Кухар, потужність концентраторів — 10 літрів на хвилину.

«Концентратори, розраховані на одного пацієнта, можуть використовуватись і для забезпечення киснем двох пацієнтів, але потужність буде нижчою. Потребу пацієнта у потужності подачі кисню визначатиме лікар», — додав Кухар.

Він зазначив, що це вкрай важливе обладнання, адже є нагальна потреба у рідкому кисні для пацієнтів з COVID. Воно дозволяє з повітря створювати висококонцентрований потік газів, в якому від 60 до 80% кисню — тож пацієнт може отримувати кисень, як з кисневої точки.

Концентратори за необхідності можна підключати і до ШВЛ-апаратів, які працюють на кисні низького тиску.

За даними Міністерства охорони здоров'я, минулої доби, 10 листопада, в Україні зафіксували 10 611 нових випадків зараження коронавірусом. У МОЗ відзначили, що вірус, який спричиняє COVID-19, стає агресивнішим, а кількість тяжких випадків збільшується.