Web Analytics

Контроль, ліки, страхування: у міськраді визначилися, як реагувати на поширення COVID

У Харківській міській раді відпрацьовують заходи реагування на ситуацію зі стрімким поширенням коронавірусної інфекції у Харкові.

Найближчі кроки озвучив 12 жовтня під час засідання в мерії перший заступник міського голови Ігор Терехов.

Засідання наживо транслювало «Суспільне».

За його словами, планується збільшити кількість ліжок у лікарнях, а також підрахувати, які саме медикаменти та в якій кількості потрібні.

Також хочуть розробити муніципальну програму страхування медичних працівників і вчителів. За словами Терехова, до її створення залучать страхові компанії. Коли програма буде готова, її винесуть на сесію міськради.

«Ми стоїмо перед загрозою, що люди не захочуть працювати. Тому ми зобов'язані сьогодні забезпечити людей захистом у вигляді страхування. Розробляйте таку програму, рахуйте фінансовий план. Рахуйте, скільки це коштуватиме міському бюджету, але іншого шляху у нас сьогодні не існує», — сказав Терехов. 

Ще один напрямок — посилення заходів безпеки у міському транспорті. Міськрада звернеться до поліції з вимогою суворіше стежити за дотриманням маскового режиму в метро, електротранспорті та маршрутках.

Гендиректору КП «Харківський метрополітен» В'ячеславу Стаматіну перший заступник мера доручив розробити новий графік поїздів — зі зменшеними інтервалами, щоб пасажири не скупчувалися на платформах.

«Ми посилюємо ці заходи, тому що це безпека людей. Метро закривати ми не будемо і не маємо наміру. Місто як жило, так і житиме. Але ми маємо дотримуватися соціальної дистанції, забезпечувати безпечне пересування для харків'ян», — наголосив Терехов.

Як розповіла заступниця міського голови Світлана Горбунова-Рубан, на сьогодні в Харкові — майже 17 тисяч хворих на COVID. У трьох обласних і чотирьох міських лікарнях перебувають близько тисячі людей. Приблизно 6 тисяч одужали, 10 тисяч лікуються вдома. Невідомо, скільки ще займаються самолікуванням.

«Склалася така ситуація, що на цю тисячу (на стаціонарному лікуванні — ред.) ми використовуємо всі можливі та неможливі ресурси... А людина, яка залишилася і лікується вдома, все проводиться за її кошти, її силами. Тому нам якось треба перемістити ці центри, щоб більше уваги надати людям, які лікуються вдома», — сказала заступниця мера.

«Стосовно смертей в лікарняних стаціонарах, то тут є свої особливості. Найбільша їх кількість трапляється у перші три доби після госпіталізації в лікарню. З числа померлих в перші три доби більше половини людей помирають у першу добу, але на превеликий жаль, у цій статистиці є люди, які померли в першу годину перебування у лікарні. Все це свідчить про те, що амбулаторна медична допомога у тому вигляді, у якому вона є, не вирішує проблеми боротьби із COVID-19 в масштабах всього міста», — говорить Горбунова-Рубан.

За словами посадовиці, необхідно створити програму підтримки пацієнтів, які лікуються вдома, для цього міськраді потрібна допомога Нацслужби здоров'я України, яка, на думку Світлани Горбунової-Рубан, має розробити відповідний пакет COVID.

Горбунова-Рубан повідомила, що за 4,6 млн грн у 13, 17 та 25 лікарнях облаштували 254 додаткові ліжка з кисневими точками. Ще 10 млн грн необхідно для облаштування кисню в лікарнях №№28, 31 і 3, в кожній з яких можна розгорнути по 120 ліжок.  

За даними на ранок 12 жовтня, протягом минулої доби в Харківській області зареєстрували рекордну кількість нових випадків COVID — 741, з яких 499 — у Харкові. Перший випадок у Харкові зареєстрували наприкінці березня 2020 року.