Харків приєднається до всесвітнього страйку за збереження клімату

За даними організаторів, марші та мітинги відбудуться більше ніж у сотні країн, в тому числі в Україні. В Харкові акція розпочнеться сьогодні о 15.00 на майдані Конституції.

Всесвітній страйк за збереження клімату — захід громадського руху «Fridays For Future», або «П’ятничних протестів за майбутнє», який минулого року заснувала 16-річна шведська школярка Грета Тунберг. Щоп’ятниці замість уроків вона пікетувала будівлю парламенту, щоб привернути увагу до проблеми глобального потепління. «Я не можу голосувати, тому це єдиний спосіб примусити себе почути», — пояснювала дівчина.

Її підтримали однолітки з інших країн, рух поступово став масовим. Як пише видання Time, група політиків номінувала школярку на отримання Нобелівської премії миру за внесок у захист навколишнього середовища. 

14 березня Грета Тунберг повідомила у Twitter, що у страйку планують взяти участь підлітки та молодь якнайменше зі 112 країн.

В Україні акції відбудуться, зокрема, в Харкові, Києві, Львові, Дніпрі, Запоріжжі, Тернополі. 

Харків’ян запрошують приєднатися до всесвітнього страйку сьогодні о 15.00, учасники акції збираються на майдані Конституції.

«Ми будемо висловлювати свої бажання про створення «Нового зеленого напряму», а також наші думки з даного приводу, тому що ми заслуговуємо на безпечне довкілля і гідне майбутнє», — зазначають організатори на сторінці акції в Facebook.

Учасникам пропонують узяти з собою плакати або намалювати їх прямо на місці. Організатори також попереджають: захід не є політичним.

Читайте MediaPort у Telegram

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.