Web Analytics

Гідрометцентр прогнозує нічні морози на Харківщині

Наприкінці тижня у Харківській області похолоднішає: вночі 24 лютого температура може знизитися до -15-17 градусів.

Про похолодання, що очікується, попередили в Укргідрометцентрі.

За його прогнозом, початок тижня ще буде теплим: 20 лютого на Харківщині хмарно з проясненнями, без опадів, температура вдень від +2 до +4 градусів.

21 лютого хмарно, можливі мокрий сніг і дощ. Вітер південно-західний, західний, 7-12 м/с. температура вночі від -1 до -3, вдень від +3 до +5.

З 22 лютого в регіоні холоднішатиме. Очікується хмарна погода, місцями сніг. Вітер північно-західний, 7-12 м/с. Вночі прогнозують від -4 до -6, вдень від -3 до -5.

23 лютого малохмарно, без опадів. Вітер північно-західний, 3-8 м/с. Температура вночі від -12 до -14, вдень від -5 до -7.

24 лютого мінлива хмарність, без опадів. Вітер південно-західний, 7-12 м/с. Вночі прогнозують від -15 до -17, але вдень стрімко потеплішає: буде від -3 до +1.

Інфографіка: meteo.gov.ua

У Головному управлінні ДСНС в Харківській області надали поради, як уникнути переохолодження.

  • Одягайтеся тепло та багатошарово, обирайте взуття з товстою підошвою. Захищайте голову шапкою та шарфом, а руки — рукавицями.
  • Якщо плануєте довго перебувати на вулиці, їжте висококалорійну їжу та пийте достатньо рідини — наприклад, гарячого чаю.
  • Якщо доводиться довго перебувати на вулиці, намагайтеся щогодини заходити до теплого приміщення.
  • Регулярно рухайтеся, ворушіть пальцями рук та ніг, не стійте на місці.
  • Уникайте алкоголю: він не допомагає зігрітися, а навпаки — призводить до втрати тілом тепла.
  • Якщо відчуваєте тремтіння, сонливість чи інші ознаки переохолодження — негайно зайдіть у найближче приміщення або пункт незламності, випийте гарячого. Якщо стан не покращується, зверніться до лікаря.

Помічали, що під час тривалого перебування на холоді виникає відчуття затерплості, тремтіння, втоми чи сонливості? А уражені ділянки шкіри набувають білого чи сірого кольору. Це ознаки переохолодження. Щоби їх уникнути, керуйтеся правилами  Одягайтеся тепло та багатошарово. Обирайте взуття з товстою підошвою.  Захищайте голову шапкою та шарфом, а руки — рукавицями. Якщо плануєте довго перебувати на вулиці, їжте висококалорійну їжу та пийте достатньо рідини, наприклад, гарячий чай. Під час тривалого перебування на вулиці намагайтеся щогодини заходити до теплого приміщення, щоб зігрітися. Регулярно рухайтеся, ворушіть пальцями рук та ніг, не стійте на місці. Зігрівайтеся гарячим чаєм, а не алкоголем. Алкогольні напої не допомагають зігрітися, навпаки — призводять до втрати тілом тепла. Якщо відчуваєте тремтіння, сонливість чи інші ознаки переохолодження — негайно зайдіть у найближче приміщення або пункт незламності, випийте гарячої рідини. Якщо ваш стан не покращується, зверніться до лікаря. Вчіть цим простим правилам дітей і демонструйте правильну поведінку своїм прикладом. Пильнуйтеся та пильнуйте інших! Більше інформації на сайті ДСНС України та за хештегом #безпекацивільних #безпекавільних. Відео створене Internews Ukraine в межах проєкту «Безпека (Ци)Вільних», який реалізується за підтримки HOVERLA / проєкт USAID в Україні в Україні.

Опубликовано Головне управління ДСНС України у Харківській області Четверг, 26 января 2023 г.


Рятувальники також просять обережно користуватися обігрівачами та нагадують про правила безпеки.