Web Analytics

Freedom House засудила спробу зриву заходу ЛГБТ-спільноти в Харкові

У міжнародній правозахисній організації Freedom House прокоментували втручання представників націоналістичних організацій у проведення зустрічі ЛГБТ-спільноти.

Захід, присвячений захисту прав ЛГБТ, проводили у Харкові 17 травня за підтримки Freedom House, повідомила одна з учасниць Ганна Чуркіна на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні хлопці з «Фрайкору» намагались зірвати захід від Freedom House. Так, знов говорили на заході про права ЛГБТ. А ще, якби хлопці послухали, то почули багато про інформаційну війну проти Росії. Але хлопці прийшли захищати «традиційні цінності» і казали, що ці фонди (що підтримують такі заходи, вочевидь) заберуться з країни, «як Сорос». В моїй країні люди досі повинні ховатися та бігати разом із представниками з інших країн по різних поверхах, щоб нормально поговорити та послухати один одного», — написала вона, додавши фото інциденту.

За інформацією організації Freedom House, на захід прийшли близько 10 молодиків — представників організацій «Фрайкор» і «Традиція і порядок». Їх попросили піти, але вони заявили, що подія закінчилася, і почали негативно висловлюватися щодо ЛГБТ, транслюючи свої дії у Facebook.

Правоохоронці прибули за 30 хвилин. «Проте, у консультації з організаторами і в інтересах запобігання насильству, поліція і готельна безпека не видалили порушників», — кажуть у Freedom House.

Схожі інциденти, за даними організації, неодноразово відбувалися і в інших містах України, в тому числі лише за останні півтора місяці в Києві, Миколаєві, Чернівцях, Кривому Розі.

«Злочинці, які регулярно перешкоджають акціям за права ЛГБТ і з гендерних питань, добре відомі і неодноразово застосовували насильство, але вони не притягнуті до відповідальності українською системою правосуддя. Ці напади лише посиляться, якщо українські правоохоронні органи, включаючи національну поліцію та прокуратуру, не вдадуться до рішучих заходів для захисту громадянського суспільства», — заявляє директор програм Freedom House у Європі та Євразії Марк Берендт.

Читайте MediaPort у Telegram