Web Analytics

Forbes проаналізував, як Харків підтримує тероборону: реакція Терехова

Видання Forbes написало, що Харків не витрачав бюджетних коштів на підрозділи тероборони, але віддав 972 млн гривень на благоустрій. У мерії натомість стверджують, що від початку повномасштабного вторгнення виділили з бюджету на допомогу армії понад 800 млн грн.

Публікація щодо видатків міст України на територіальну оборону вийшла 20 листопада. Forbes проаналізував, скільки грошей на підтримку обласних бригад ТрО направляли міста протягом девʼяти місяців 2023 року і як ці суми співвідносяться з витратами на благоустрій.

За даними видання, 21 місто (Київ та окуповані території до переліку не включили) сумарно спрямувало на потреби тероборони 3,8 млрд грн. Водночас на благоустрій витратили 12,8 млрд грн.

«При цьому бюджети 21 міста мають планові доходи від «військового» ПДФО більш як у 26 млрд грн. Найменше — у Луцька (354 млн грн), найбільше — у Харкова (4,7 млрд грн)», — йдеться в публікації.

Автори зазначають, що у Харкові, Ужгороді та Херсоні «видатки на тероборону знайти не вдалося».

«Хоча Херсон і на благоустрій виділив лише 8 млн грн, що схоже на фінансування самих лише зарплат. Натомість у Харкові на благоустрій заплановано майже 1 млрд», — вказано в публікації.

У Forbes також пояснили, що брали до відома лише видатки за статтями «Заходи та роботи з територіальної оборони» та «Інші заходи громадського порядку та безпеки». Не враховувалися видатки на мобілізаційну підготовку жителів, соціальне забезпечення та лікування ветеранів, відновлення від наслідків агресії, будівництво укриттів, муніципальні формування з охорони порядку тощо — «адже всі ці видатки не мають безпосереднього впливу на бригади ТрО, які перебувають на фронті».

Також, зауважує видання, підтримка армії могла бути включена в інші статті видатків і розмита серед видатків на інші, цивільні потреби: «Такі видатки також не враховувалися через неможливість визначити, яка саме частина коштів спрямовується на Сили оборони».

Інфографіка: forbes.ua

Реакція Харківської міськради

Харківський міський голова Ігор Терехов повідомив, що від початку повномасштабного вторгнення з бюджету Харкова виділили 825 млн грн на забезпечення оборони та безпеки міста. У 2023-му — 474 млн грн.

«Усі бригади, які зверталися за підтримкою до Харкова, отримали цю підтримку. Жодній військовій частині ми не відмовили. Крім цього, практично всі комунальні підприємства міста системно і безоплатно надають необхідну допомогу армії та іншим структурам, задіяним у захисті нашої країни та її населення», — заявив мер.

За його словами, є й соціальні витрати, пов'язані з війною.

«Принагідно нагадаю, що Харків — єдине місто в Україні, де немає плати за проїзд у громадському транспорті, а гарячу їжу щоденно отримують більш як 30 тис. городян. І ще понад 5 тис. пошкоджених будинків, які треба відновлювати», — додав Терехов.

Редакція Forbes згодом доповнила публікацію.

«З редакцією звʼязався мер Харкова Ігор Терехов, за його словами місто фінансує ЗСУ через інші статті бюджету. Редакція оновить дані після отримання офіційних документів», — пише видання.

До Forbes також звернулися представники адміністрацій ще кількох міст.

Фото на головній: 228 Окремий батальйон 127 Окремої бригади Сил ТрО ЗСУ

Блок новин за темою