Web Analytics

Фільм українського журналіста Чернова про Маріуполь покажуть на фестивалі у США

На американському фестивалі незалежного кіно Sundance відбудеться світова прем’єра фільму «20 днів у Маріуполі». Його автор — український журналіст, фотограф, письменник Мстислав Чернов.

Прем’єра стрічки «20 днів у Маріуполі» відбудеться 20 січня у Парк-Сіті (США). Фільм розповідає, як Маріуполь переживав перші тижні російського вторгнення: гуманітарну катастрофу, викликану облогою, масові поховання, злочини російських військ, роботу лікарів, бомбардування пологового будинку.

Маріуполь у перші тижні повномастшабного вторгнення РФ

Мстислав Чернов фіксував події у місті разом із фотографом Євгеном Малолєткою і продюсеркою Василісою Степаненко. Вони прибули до Маріуполя як команда Associated Press 24 лютого, за годину до початку вторгнення, а залишили місто 15 березня через гуманітарний коридор.

«Відсутність інформації в умовах блокади має дві мети. Перша — це хаос. Люди не розуміють, що відбувається, і панікують. Друга — безкарність, — розповідає Мстислав Чернов. — Без кадрів зруйнованих будівель та дітей, які вмирають, російські війська могли робити все, що хотіли. Якби не ми, таких кадрів не було. Ось чому ми пішли на ризик, щоб показати світові те, що побачили».

Мстислав Чернов

Фільм «20 днів у Маріуполі» змагатиметься з іншими 11 документальними стрічками зі всього світу в номінації World Cinema Documentary Competition. Серед претендентів на нагороду буде ще одна українська стрічка — «Залізні метелики» Романа Любого, що розповідає про події навколо збиття рейсу MH17 у 2014 році.

За свою роботу в Маріуполі Мстислав Чернов, Євген Малолєтка й Василіса Степаненко вже отримали низку міжнародних нагород: премії  Лівінгстона, Рорі Пека, премію Королівського телевізійного товариства, DW «За свободу слова», Bayeux Calvados-Normandy, імені Георгія Ґонґадзе, Knight International Journalism, Press Freedom Awards 2022,  нагороду Elijah Parish Lovejoy та стали «журналістами року» за версією «Української правди».

Фестиваль незалежного кіно Sundance проходить з 19 по 29 січня.

Фото на головній: Євген Малолєтка