Web Analytics

Евакуйовані з Куп’янщини можуть знайти житло за програмою «Прихисток»: інструкція

Жителям Куп’янського району Харківщини, якім довелося евакуюватися до більш безпечних місць, пропонують підшукати безкоштовне житло за допомогою державної програми «Прихисток».

Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій

Програма «Прихисток» працює за принципом дошки оголошень. Власники житла, які готові прихистити у себе вдома переселенців, залишають оголошення та контакти. Люди ж, які шукають житло, можуть забронювати його на декілька днів або довший час.

Для цього треба зареєструватися на сайті «Прихисток». Потім — за допомогою системи фільтрів підібрати помешкання та зв’язатися власником.

Скріншот: prykhystok.gov.ua

Прихисток надається безкоштовно. Надавачі отримують від держави компенсацію на сплату комунальних послуг:

  • у період з 1 жовтня по 31 березня — 30 грн за кожну людину на день;

  • в інший період — 14,77 грн.

 

Як триває евакуація з Куп’янського району

За даними голови Харківської обладміністрації Олега Синєгубова, 13 серпня минулу добу з громад, що постійно під обстрілами, вивезли 44 цивільних, серед них 19 дітей і двоє людей з інвалідністю.

Загалом з 9 серпня, коли оголосили обов’язкову евакуацію — 248 людей, з них 90 дітей.

«Усі евакуйовані отримують медичну, правову, психологічну та гуманітарну допомогу. Тих, хто цього потребує, забезпечують безкоштовним тимчасовим житлом», — повідомив Синєгубов.

Охочі виїхати з небезпечних районів можуть звертатися за телефонами:

  • Єдиний координаційний гуманітарний центр — (050) 789 01 24, (063) 7896474 (цілодобово);

  • Гаряча лінія Куп'янської міської військової адміністрації для жителів громади — (098) 941 23 00 (щодня з 9:00 до 16:00).


Уряд оновив порядок призначення грошової допомоги переселенцям. Перші зміни набули чинності 1 серпня, наступні заплановані на 1 вересня.

Фото на головній: ДСНС