Епіднебезпека COVID-19: в МОЗ заявили, що удосконалять критерії

На розгляд уряду винесуть питання щодо зміни критеріїв, за якими оцінюється ситуація з поширенням COVID-19 в Україні. 

Про це на брифінгу 12 серпня повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов

За його словами, МОЗ пропонує об'єднати деякі показники. 

«У нас було: динаміка захворюваності, кількість захворюваності... Ми вирішили об'єднати це в один показник і рахувати, виходячи з кількості нових захворілих на 100 тисяч населення протягом 14 днів. Це такий більш зрозумілий буде показник для всіх без виключення громадян, його дуже легко буде порахувати, дивлячись в тому числі на інформацію, яка публікується на сайтах ЦГЗ, і решта ресурсів МОЗ», — сказав Степанов. 

«Окрім того, ми ще більш чітко визначили те, що нас турбує — кількість заповнених ліжок. Основне завдання МОЗ, як і держави в цілому, це надавати вчасно медичну допомогу і надавати цю допомогу всім людям, які цього потребують», — додав він. 

Під час визначення ситуації в регіонах планують враховувати місцеві «нюанси», повідомив Степанов. 

«Розраховуючи ці пропозиції, ми намагалися врахувати всі без виключення нюанси, які є в нашій країні... Тобто ситуація, яка є на сході країни, відрізняється від того, що є на заході країни. У нас різної кількості райони, міста. Тому ми врахували і ці маленькі райони, ввели відповідні коефіцієнти, вони дуже зрозумілі, і з іншого боку ми врахували обласні центри, враховуючи те, що обласні центри мають велику міграцію. Велика кількість людей, які працюють в обласних центрах, а мешкають поруч... Всі ці зауваження ми врахували й внесли відповідні документи до уряду щодо відповідних змін до постанови», — сказав глава МОЗ.

Чергове засідання уряду планується 12 серпня. 


У червні уряд визначив, що ситуація в регіонах визначатиметься за критеріями завантаженості ліжок, середньої кількості ПЛР- та ІФА-тестувань, коєфіцієнтом виявлення випадків COVID-19 та показником динаміки зростання випадків інфікування.

За якими показниками визначають ситуацію з COVID-19 в регіонах України

Відповідно до показників державна комісія вирішує, до якої зони відносити регіони — червоної, помаранчевої, жовтої чи зеленої. 

У серпні глава МОЗ Максим Степанов повідомив, що Кабміну запропонують збільшити кількість тестувань та розширити перелік критеріїв показником щодо кількості активних хворих за останні 7 днів. 

На засіданні державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 10 серпня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, окрім збільшення кількості тестувань, просив удосконалити роботу з виявлення контактних осіб — створити систему відстежування контактних шляхом опитування. 

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.