Web Analytics

Ексзаступника Світличної підозрюють у службовій недбалості

Слідчі дії проводяться у колишнього заступника голови Харківської обласної державної адміністрації та ексдиректора Департаменту капітального будівництва. Ці посади раніше обіймав Євгеній Шахненко. 

«Прокуратурою Харківської області повідомлено про підозру колишньому заступнику голови Харківської обласної державної адміністрації (2015-2019 р.р.), який, перебуваючи на посаді директора одного з Департаментів адміністрації, вчинив службову недбалість», — повідомляє ввечері 26 жовтня прокуратура Харківської області

Справа стосується реконструкції очисних споруд Малоданилівської селищної ради. 

За даними слідства, під час виконання держпрограми у 2014-2015 роках Харківська ОДА уклала договори з юридичною особою на реконструкцію очисних споруд на загальну суму понад 20 млн грн. 

«При виконанні вказаних робіт підприємство-підрядник з метою заволодіння державними коштами здійснило монтаж обладнання, яке не відповідало технічним стандартам, та завищило вартість матеріалів у декілька сотень разів. Загальна сума збитків склала понад 18 млн. грн... Прокуратурою області встановлено, що до настання вказаних наслідків призвели злочинні дії директора Департаменту, який недбало поставився до покладених на нього обов'язків та погодив відповідну проектно-кошторисну документацію і прийняв виконані роботи», — повідомляють у прокуратурі. 

Як уточнив речник обласної прокуратури Дмитро Чубенко, ексзаступника голови Харківської ОДА підозрюють за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України — «Службова недбалість» (карається позбавленням волі від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років зі штрафом або без такого). 

За його словами, наразі невідомо, чи щось вилучено під час роботи силовиків. Слідчі дії тривають. На фото, оприлюднених прокуратурою, — документи і гроші — долари, євро.

Кому саме із заступників голови ОДА повідомили про підозру, прокуратура не зазначає. 

Однак, відомо, що посади директора Департаменту (капітального будівництва) та заступника голови Харківської ОДА раніше обіймав Євгеній Шахненко

Саме його як причетного до розтрати коштів при реконструкції очисних споруд Малоданилівської селищної ради у своїх матеріалах вказували представники громадської організації «Харківський антикорупційний центр». Про ймовірну причетність Шахненка до оборудки та отримання неправомірної вигоди також йшлося у матеріалах провадження, відомих із судових ухвал в Єдиному реєстрі судових рішень. 

У 2017 році Генпрокуратура повідомляла, що у справі про заволодіння державними коштами на реконструкції очисних споруд у сумі 18 млн грн — четверо підозрюваних, представники підприємств-підрядників і жодного чиновника. Правоохоронці розцінили дії підрядників як організованої злочинної групи (ч. 5 ст. 191 ККУ). Наразі справа розглядається у суді.


Відповідаючи на питання «МедіаПорта» щодо можливої розтрати коштів при реконструкції очисних споруд у 2017 році, Євгеній Шахненко говорив, що його не допитували і ніхто до нього з цього приводу не звертався. 

Фото: Харківська ОДА

На питання щодо отримання неправомірної вигоди тоді ще заступник голови ОДА відповідав: «Це взагалі дурість якась».

«Мене жодного разу по цьому об'єкту нікуди не запрошували. Ні в 2013, ні у 2014 році. 2015 рік минув, ніхто ніколи ні разу мене не запрошував. Я не вважаю за потрібне на якісь випади в Інтернеті та засобах масової інформації відповідати. Вважаю нижче своєї гідності. Врешті-решт, якщо і буде якась перевірка щодо цього об'єкту, то відповідає технічний нагляд за обсяги, а я відповідаю — на той час як директор департаменту — за все. І я би відповів, якби мене спитали», — коментував тоді Шахненко.

З Харківської обласної державної адміністрації посадовець звільнився за власним бажанням у червні цього року. 

Наприкінці вересня у керівництві прокуратури Харківської області відбулися кадрові зміни. Прокуратуру очолив Олександр Фільчаков, призначений на посаду новим генпрокурором Русланом Рябошапкою.