Web Analytics

Ексначальник управління ХОДА теж пішов під частковий домашній арешт

Київський районний суд Харкова обрав запобіжний захід колишньому начальнику управління з організації будівництва Департаменту капітального будівництва Харківської облдержадміністрації Григорію Бойку. Як і Євгенія Шахненка, його підозрюють у службовій недбалості, що призвела до бюджетних збитків у 7,6 млн грн. 

Суддя Світлана Шаренко винесла ухвалу про застосування до Григорія Бойка запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту з 22.00 до 6.00. 

«Враховуючи, що Бойко підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення середньої тяжкості, має міцні соціальні зв'язки в місці постійного проживання, має постійне місце роботи, слідчий суддя вважає, що застосування домашнього арешту відносно підозрюваного Бойка в період з 22.00 до 6.00 відповідає завданню кримінального провадження щодо обґрунтованого застосування процесуального примусу», — оголосила суддя. 

Прокурор просив максимального за цією статтею запобіжного заходу — цілодобового домашнього арешту. Озвучив наявність ризиків: може переховуватися від органів слідства або суду, впливати на свідків, вчинити інше правопорушення. 

На засіданні Григорій Бойко сказав, що не визнає пред'явленої підозри та на посаді начальника управління виконував роботу відповідно до покладених на нього обов'язків. Він також зазначив, що не мав права підпису, таке право мав керівник — на той час директором Департаменту капітального будівництва був Євгеній Шахненко. 

«За десять днів після торгів директор підписав договірну ціну. Директор. Не Григорій Іванович. Я не підписував, не маю права підпису і не маю права визначати після затвердженої документації і після експертизи вартість. Це не в моїх правилах! Я не маю права порушувати технологію, що було запроєктовано... На мені провини немає. Абсолютно. Це все надумано, сфабриковано чи я не знаю, як сказати», — сказав Бойко. 

Епізод, за яким пред'явлена підозра Бойку і Шахненку, стосується закупівлі двох фільтрів. За даними слідства, на ринку вони коштували близько 2 млн грн, тоді як на них витратили більше 10 млн. Слідчі наводять висновки експертизи, за яким державі завдані збитки у сумі 7,6 млн грн. Маркування на фільтрах, заявив прокурор, було умисно змінено — замість обладнання з Норвегії, отримали деталі «кустарного виробництва». 

Григорій Бойко нині працює в тому ж департаменті на посаді провідного інспектора

Бойко сказав, що особисто дивився на це обладнання і жодних зауважень у нього не виникло. 

«Вони були прийняті у кількості двох одиниць, згідно проєктної і кошторисної документації з шафами управління. І потім наступного дня вони були змонтовані. Я не знаю, перебиті чи не перебиті, я в цьому участі не брав. Я прийняв те, що було привезено відповідно до документації. Я не розбираюся, перебито чи ні. Позначено? Позначено. Товарно-транспортна накладна є? Є. У кошторисі є? Є. У технологічних кресленнях ті фільтри? Все», — відповів підозрюваний. 

На уточнення судді, чи могло обладнання бути вживаним, Бойко відповів: «Нове. Чисто заводське... Смазане, чисте».  

Частковий домашній арешт у нічний час суддя Шаренко призначила і Євгенію Шахненку. Ексзаступник голови ХОДА підозри також не визнає. Коли суд розглядав клопотання про запобіжний захід Шахненку, він сказав, що всі «документи були завізовані підлеглими», на думку яких, за його словами, він і покладався.

Подробиці цієї справи з коментарями сторін слухайте у суботу на сайті «МедіаПорта» у розділі Подкастів

Теги: