Web Analytics

Екс-директору Харківського бронетанкового заводу і його заступнику оголошено підозри

Посадовців підозрюють у розкраданні на суму понад 9 млн грн. Вирішується питання щодо обрання фігурантам справи запобіжних заходів.

Про розслідування корупційних схем, пов’язаних з підприємствами держконцерну «Укроборонпром», на спільному брифінгу розповіли генеральний прокурор Юрій Луценко, заступник директора Державного бюро розслідувань Ольга Варченко і керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

Юрій Луценко нагадав, що серед справ, пов’язаних із журналістським розслідуванням проекту «BIHUS.info», у підслідності ГПУ було розслідування щодо несплати податків однією з фірм, яку називали задіяною в оборудках.

«Буквально через декілька тижнів після цього ця справа була успішно завершена. Всі податки були сплачені до державного бюджету, відповідні особи отримали підозри, які потім були закриті у зв’язку з нормою закону про уникнення кримінальної відповідальності в разі сплати податків у повному обсязі», — розповів Луценко.

Друга частина справи — про ймовірне розкрадання в «Укроборонпромі» — була у підслідності НАБУ, зазначив він.

Заступник директора ДБР Ольга Варченко розповіла про епізод, який стосувався можливої розтрати посадовцями Харківського бронетанкового заводу. Йшлося про закупівлю прицілів для військової техніки, частина з яких за фактом не поставлялися — за версією слідства, їх знімали зі старих танків.

«Схема розкрадання була досить простою. На території заводу знаходилось більше 240 танків, які належали Центру обліку надлишкового майна. З цих танків знімалися ці приціли і ставилися на інші танки, які також перебували в тому ж приміщенні, відносно них проводились ремонтні роботи», — розповіла вона.

За висновками товарознавчої та економічної експертизи, призначеної ДБР, державі завдали збитків приблизно на 9 млн 700 тис. грн. За словами Варченко, у цій справі детектив НАБУ також призначав експертизу, проте із незрозумілих причин вона була відкликана.

«Є листування детектива НАБУ, який звертається до експерта провести експертизу, є відповідь експерта, який просить детектива надати первинну документацію. Ми встановили, що вона була у детектива НАБУ, однак з незрозумілих причин замість того, щоб надати документи на експертизу, вона була просто відкликана детективом НАБУ», — сказала вона.

Також за 87 сторінками справи, які були скеровані до НАБУ, «фактично нічого зроблено не було», каже Варченко.

Назар Холодницький заявив, що САП дізналася про матеріали справи лише після публікації журналістського розслідування.

«Вивчивши матеріали справи, ми дійшли до висновку, що слідчі дії, які могли бути проведені, мали бути проведенні у 2017-2018 роках. Експертиза ДБР, яку провели, фактично, за два тижні, могла бути проведена ще в 2017 році», — заявив керівник САП.

За матеріалами справи оголосили підозру колишньому очільнику заводу і його першому заступнику.

«Вчора, процесуальними керівниками, прокурорами САП було оголошено підозри за вчинення злочинів за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) колишньому гендиректору Харківського бронетанкового заводу та чинному його першому заступнику, який також займає посаду головного інженера», — розповів Холодницький.

Вирішується питання про обрання обом фігурантам справи запобіжних заходів.

Юрій Луценко додав, що ГПУ оголосила підозру детективу НАБУ, який займався розслідуванням справи.

«Вчора заступник генпрокурора Анжела Стрижевська оголосила підозру детективу НАБУ Завгороднему, який розслідував цю справу з 2016 року. Який мав усі докази розкрадань, який замовив експертизу. І, як говориться в тексті підозрі, «ймовірно за вказівкою свого невстановленого на даний момент слідства керівництва» вирішив згорнути цю справу, відкликавши її з експертизи хоча мав усі підстави її завершити та вийти на той результат, на який сьогодні вийшла ДБР, САП без НАБУ», — каже генпрокурор.

«ГПУ тепер з'ясовуватиме, чи це була самостійна ініціатива детектива НАБУ, чи він виконував вказівку свого керівництва. Від цього будуть залежати подальші дії ДБР і ГПУ», —- зазначив він.

У розслідуванні «BIHUS.info» йшлося про «багаторічну схему вимивання сотен мільйонів гривень з українського оборонного комплексу». Серед причетних до схеми вони назвали першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, його сина Ігоря Гладковського, директора держконцерну «Укроборонпром» Павла Букіна. Журналісти також заявили про можливу причетність правоохоронців до оборудок.

Читайте також: Критика ГПУ і відповіді НАБУ: «оборонну справу» обговорили на засіданні ТСК в Раді

Читайте MediaPort у Telegram