Web Analytics

«Дворічну стирають з лиця землі»: голова громади закликає жителів евакуюватися

У Дворічанській громаді Куп'янського району Харківщини, по якій постійно б’ють російські війська, пошкоджені дві третини будинків. Нині там залишаються близько 1200 людей.

Про ситуацію у громаді на брифінгу 12 квітня розповіла начальниця Дворічанської селищної адміністрації Галина Турбаба.

Вона зазначила, що від окупантів звільнили половину громади, 27 населених пунктів. Ще 28, за річкою Оскіл, контролюють війська рф.

Упродовж останніх трьох місяців Дворічанська громада — під постійним вогнем загарбників.

«Уся територія громади — у зоні активних бойових дій. Дворічну стирають з лиця землі. Це не просто вираз, не фігура мовлення. А це дійсно стан справ. Тому що хаотично стріляють, стріляють по житлових будинках. Ми на сьогодні вважаємо, що 70% житлових будинків у нас уже зруйновано. Це, мабуть, цифра ще замала», — каже посадовиця.

За її оцінками, зруйновано 70% житлових будинків, вісім адмінбудівель, два медзаклади, п’ять закладів освіти, спортшкола, стадіон, музей. Пошкоджені сільгосппідприємства, комунальне підприємство «Дворічна» тощо. 

«Ми не маємо можливості комісійно провести обстеження через обстріли», — пояснила Турбаба.

Нині у громаді залишаються 1200 людей (у самій Дворічній — до 120), серед них 82 дитини. З Дворічної та села Западного неповнолітніх вже вивезли.

За словами Турбаби, коли частину громади деокупували і ще було відносно спокійно, значна кількість людей не хотіла виїжджати.

«Здебільшого це люди похилого віку. Їм шкода своїх домівок, господарства, тварин — і це заважає евакуації», — каже голова адміністрації.

Вивозити жителів допомагають волонтери, Червоний Хрест. Водночас, каже голова громади, бувають випадки, коли люди, які виїхали раніше, просять евакуювати своїх родичів. Однак ті — відмовляються, коли за ними приїжджають.

У селах, розташованих далі від Дворічної, залишається багато людей, зазначає Турбаба. Керівництво громади закликає усіх не зволікати з евакуацією.

Фото: Харківська обласна прокуратура


Російська армія 12 квітня вкотре вдарила по Дворічній. Загинули двоє чоловіків, жінка дістала поранень.