Web Analytics

Що відомо про вибухи в Балаклії

15 листопада у місті Балаклія на Харківщині знову вибухали снаряди. Боєприпаси здетонували під час планового розмінування технічної території військової частини, яку після минулих вибухів 2017 та 2018 років продовжували зачищати сапери. Сьогодні двоє з них загинули. Ще п'ятеро поранені. 

Військові

Міноборони:

«15 листопада о 14:28, за повідомленням чергового Центральної артилерійської бази забезпечення боєприпасами, на технічній території, де з метою утилізації залишків боєприпасів та їхніх елементів, які не можна транспортувати, з урахуванням всіх заходів безпеки, здійснювалось встановленим порядком планове знищення залишків боєприпасів та їхніх елементів у спеціально обладнаному для цього місці — котловані, пролунало близько 20 вибухів».

«Місцевим мешканцям та об’єктам інфраструктури нічого не загрожує. Сховища боєприпасів у безпеці». 

Оновлення. Загорівся двигун до ракет ЗРК «Куб»: Генштаб про вибухи в Балаклії

Фото: kh.suspilne.media

Генштаб Збройних сил України: 

«За уточненою інформацією, внаслідок надзвичайної події на технічній території Центральної артилерійської бази забезпечення:

двоє військовослужбовців-саперів загинули;

п’ятеро військовослужбовців-саперів ЗС України отримали поранення

  • один — у важкому стані;
  • один — середнього ступеня важкості; 
  • троє — легкого ступеня важкості.

Пораненим військовослужбовцям надається фахова невідкладна медична допомога.

На місце надзвичайної події вибула оперативна група Генерального штабу на чолі з першим заступником начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенантом Сергієм Корнійчуком».

Оновлення 17.11.19. У лікарні помер третій військовий, поранений під час вибухів у Балаклії

Одяг поранених у лікарні невідкладної допомоги

Олександр Мирун, заступник начальника військової частини: «Вони виконували завдання з розмінування подій, які були у нас до цього. Вони проводили заходи з розмінування і цей вибух відбувся в місці, де звозяться після розмінування боєприпаси, які захищені спеціально й обладнані для того, щоби туди оці небезпечні предмети звозились і в подальшому утилізувались».

«Ніхто не знає, як це сталося, тому що постраждали саме ті люди, які проводили розмінування. Це військовослужбовці, які обучені для цього. Вони там були. Ми там не були...».

Правоохоронні органи

ДБР

«Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, з’ясовують обставини вибухів на території військового складу Міністерства оборони в місті Балаклії Харківської області [...]

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює військова прокуратура Харківського гарнізону.

Кваліфікація: недбале ставлення військової службової особи до служби, що спричинило істотну шкоду, вчинене в умовах особливого періоду (ч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу України)».

Влада

Олексій Кучер, голова Харківської ОДА: «В таких умовах неможливо проводити огляд місця події, тому що ми можемо отримати продовження... Проблема локалізована. Локалізована і, запевняють особи, які займаються зараз ліквідацією, що подальшого продовження не буде».

Олексій Гончарук, прем'єрміністр України: «За фактами цієї трагедії доручаю терміново почати перевірку».

Андрій Загороднюк, Міністр оборони України: «Генеральний штаб ЗСУ вже проводить оперативне службове розслідування трагедії. Буду інформувати вас про його результати. Обіцяю».

Балаклійська РДА. «Шановні мешканці Балаклії та району! Зберігайте спокій та не піддавайтесь паніці. Ситуація стабілізована, осередок займання локалізований».

Що було раніше

Березень 2017 року. Масштабна пожежа на арсеналі, що знищила близько 70% боєприпасів

Подробиці

Загинуло двоє жінок: одна — у першу добу після вибухів, друга — за місяць після події, внаслідок осколкового поранення. 

Інші жертви, пов'язані із снарядами, знайденими після вибухів 2017-го року: 

  • 4-річний хлопчик загинув у селі Яковенкове Балаклійського району внаслідок пожежі, яка виникла, коли його батько намагався розпилити уламок снаряду «Куб». 
  • Мешканець Вербівки Балаклійського району, працівник ДСНС, отримав травми кінцівок під час вибуху снаряду, який зберігав вдома. 

Численні руйнування будівель. Основна версія — диверсія. Підозрюваних немає. 

Травень 2018 року. Горіння сухої трави призвело до детонації старих боєприпасів.

Пожежу загасили за кілька днів. Руйнувань і жертв не було.