Web Analytics

Два виші в Харкові запропонували нові назви для станції метро «Пушкінська»

Харківський політех пропонує перейменувати станцію метрополітену «Пушкінська» на «Політехнічну», а юридичний університет — на «Ярослава Мудрого».

Активно обговорювати перейменування станції почали після перейменування вулиці Пушкінської на вулицю Григорія Сковороди. У соцмережах пропонують здебільшого назви, пов’язані з навколишніми закладами — медичними та навчальними.

Серед найпоширеніших варіантів:

 • «Академічна»;
 • «Ярослава Мудрого»;
 • «Політехнічна» або «Технологічна»;
 • «Інститут Ситенка»;
 • «Сковородинівська» або «Григорія Сковороди»;
 • «Інститутська»;
 • «Нагірна»;
 • «Європейська».

Пропозиція «ХПІ»

У Національному технічному університеті «ХПІ» пропонують перейменувати станцію на «Політехнічну».

«Саме в цьому районі Харкова виник перший у східній Україні технічний університет, тут зароджувалась технічна еліта міста, здобували освіту вчені, будівельники, промисловці, інженери, які сформували сьогоднішній вигляд Харкова. Справді, саме Харківський практичний технологічний інститут (зараз НТУ «ХПІ»), заснований у 1885 році, став фундатором промислового та економічного розвитку Харкова. Без нього не виникли б визитівки міста: «ХТЗ», «Турбоатом», «Електроважмаш», «ХЕМЗ» і не  з’ явились би такі виші, як ХНУРЕ, ХАІ та  інші», — обґрунтовують свою пропозицію у виші.

Фото: НТУ «ХПІ»

У «ХПІ» додають, що «без інженерної освіти складно було б уявити Харків», зокрема й у воєнні часи. «Сьогодні саме технічна освіта зможе допомогти відбудувати країну. Це внесок у майбутнє», — заявили в університеті.

Представники вишу нагадали, що назву «Політехнічна» вже пропонували в минулому столітті — її можна побачити на схемі ліній підземки 1972 року, а в 1967-му був ще й і варіант «ХПІ».

Фото: kpi.kharkov.uaФото: kpi.kharkov.ua

«Ми  з великою пошаною ставимося до персони Ярослава Мудрого, але вона вже була увічнена у Харкові вулицею з такою назвою та університетом, що носить ім’я цієї історичної постаті. А станція метро «Європейська», гадаємо, найближчим часом має бути у Харкові. І це буде нова станція, збудована після нашої перемоги», — резюмували в «ХПІ».

Позиція юридичного університету

Свої аргументи навели й у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого. Назву «Політехнічна» або «Політех» — вважають «не зовсім доречною», бо на такій самій відстані чи навіть ближче до метро є й інші виші: юридичний, гуманітарний, автодорожний, фармацевтичний, академія цивільного захисту й один з корпусів інституту мистецтв. Також — низка наукових інститутів.

Не підтримують і назву на честь Григорія Сковороди.

«Звісно, «філософ свободи» Григорій Савич Сковорода учив нас цінувати життя та свободу кожної людини, і ці принципи є найкращою відповіддю на виклики, з якими ми зараз стикаємося. Сковорода дуже відповідає ноті часу. Але не треба забувати, що станція метро «Пушкінська» знаходиться зараз на вулиці Григорія Сковороди, одній з центральних вулиць Харкова довжиною у 5 км. І крім цієї станції вздовж вулиці є ще дві станції метро, що своєю чергою може дезорієнтувати», — зазначають в університеті.

Фото: НЮУ імені Ярослава Мудрого

Найдоречнішим же вважають перейменування на честь князя Ярослава Мудрого. Аргументують так:

 • два виходи метро ведуть на вулицю Ярослава Мудрого, неподалік — юридичний університет, названий на його честь, поряд — пам’ятник князю;
 • йтиметься про «зв’язок історичній тяглости між Харковом і Київською Руссю», поєднання історії та сьогодення;
 • зміна декору станції не буде кардинальною, реконструкцію можна провести «відносно недорого».

26 січня Харківська міська рада схвалила зміну 65 топонімів у Харкові. Так, вулиця Пушкінська відтепер називається вулицею Григорія Сковороди, вулиця Короленка — Миколаївською, вулиця Ромена Роллана — вулицею Леся Курбаса.

Чільне фото: КП «Харківський метрополітен»

Блок новин за темою

Новини за темою