Web Analytics

Два харківські підприємства очолюють рейтинг боржників із зарплатні — Мін’юст

Футбольний клуб «Металіст» і Харківське державне авіаційне виробниче підприємство залишаються на перших позиціях у рейтингу боржників із заробітної плати, складеному Міністерством юстиції.

Три підприємства, які очолюють рейтинг, назвала заступник міністра юстиції Світлана Глущенко.

За її словами, наразі перше місце посідає публічне акціонерне товариство «Футбольний клуб «Металіст», яке заборгувало понад 117 млн грн.

На другому — Харківське державне авіаційне виробниче підприємство: 74,6 млн грн.

На третьому — приватне акціонерне товариство «Азовзагальмаш»: 25,3 млн грн.

Як повідомила Глущенко, з початку року державна виконавча служба стягнута 95 млн грн боргів із зарплатні: роботодавці повернули заборгованість понад 13 тисячам працівників.

«Понад 460 млн грн стягнуто з недобросовісних роботодавців у 2018 році, а за перші два місяці 2019 року стягнуто вже 95 млн грн. Це на 30 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року», — навела цифри Глущенко.

В цьому році підприємства з великою заборгованістю продовжують її гасити, каже Глущенко. ПАТ «Запоріжжяобленерго» повернуло 9,8 млн грн (і 4,5 млн грн — минулого року), «Сєвєродонецьке об'єднання «Азот» — 2,7 млн грн (і 19,5 млн грн у 2018-му), ПрАТ «Рівнеазот» — 5,7 млн грн (і 29,7 млн грн відповідно).

У рейтингу, який Мін’юст публікував наприкінці жовтня, заборгованість «Металіста» із зарплатні складала 112 млн грн, ХДАВП — 74,4 млн грн.

Фото: city.kharkov.ua

Футбольний клуб «Металіст» через проблеми з фінансуванням фактично перестав існувати, хоча про його ліквідацію і не повідомлялося офіційно. Кінцевим бенефіціаром підприємства є бізнесмен Сергій Курченко, який виїхав з України після втечі екс-президента Віктора Януковича. Згідно з даними Єдиного реєстру юридичних осіб, в червні 2017 року відносно ПАТ «ФК« Металіст» відкрили справу про банкрутство. Відносно клубу також почали процедуру спецконфіскаціі.

У квітні 2018 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про передачу в управління Харківської обладміністрації цілісного майнового комплексу стадіону «Металіст».

Протягом останніх п’яти років ХДАВП не зробило жодного літака. Підприємство неодноразово потрапляло у рейтинг найбільших боржників із заробітної плати, який складало Міністерство юстиції. На авіазаводі розраховують повністю погасити борги із заробітної плати в 2023 році, з єдиного соціального внеску — в 2024-му, перед Пенсійним фондом — в 2025-му.

У січні міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що ХДАВП може отримати держзамовлення на літаки АН-74, а також долучитися до виробництва АН-178.

Читайте MediaPort у Telegram