Web Analytics

ДТП з нардепом Трухіним: слідчі вивчили відео з більш ніж тисячі камер

Детективи ДБР вивчили матеріали з відеокамер від Полтави до Києва, які зафіксували машину народного депутата Олександра Трухіна у день, коли він потрапив у ДТП. Остаточно з'ясувати, хто був за кермом його авто, розраховують після завершення експертиз.

Загалом слідчі переглянули відео з більш ніж тисячі камер, повідомили у Державному бюро розслідувань.

«Слідчі бюро виявили, що на усіх камерах від Полтави до Борисполя за кермом Audi A8 перебувала особа в одязі червоного кольору. Зокрема, це зафіксувала й остання, на той час робоча камера, розташована у центрі міста Бориспіль», — кажуть у ДБР.

На відео, опублікованому виданням «Українська правда», Олександр Трухін вказує на чоловіка у червоному одязі та каже, що той був за кермом. Чоловік це підтверджує. Сам Трухін на кадрах після аварії — у темному піджаку та білій сорочці.

Фото: YouTube/Кадр відеосюжету «Української правди»

За інформацією ДБР, автопригода сталася на ділянці дороги, де камер немає. Щоб з’ясувати, хто був за кермом машини нардепа, призначили низку експертиз. Чотири з них вже завершено, ще одна триває.

«Після її завершення можна буде остаточно дати відповідь щодо особи водія», — запевнили у ДБР.

У справі — вже понад п’яти томів матеріалів. Детективи допитали свідків, поліцейських, самого Трухіна та інших учасників ДТП.

«Після початку розслідування ДБР зверталося офіційно до поліції, щоб надали усі матеріали, але з невідомих причин ці матеріали надані не були», — зазначили у бюро.

Редакцію «УП» просили передати всі наявні матеріали та вказати, звідки вони. Бюро також з’ясовує, чому оприлюднений журналістами відеозапис з поліцейської камери не передали слідчим на запит до Міністерства внутрішніх справ.

Патрульного Сергія Петрика, запис з відеокамер  якого оприлюднила «УП», знову викликали на допит до ДБР.

«Зауважимо, жодних намірів оголошувати підозру поліцейському слідчі не планують», — наголосили у  бюро.

ДБР просить всіх, у кого є будь-яка додаткова інформація щодо аварії, передати її слідчим.

Після допиту 7 лютого адвокат патрульного Петрика розповів, що розмова торкалася виключно кримінальної справи, й інших повісток правоохоронець не отримував.

Сергій Петрик каже, що не знає, як відео з його камери опинилося у журналістів. За його словами, з місця ДТП він поїхав близько шостої вечора — коли переконався, що всіх свідків та учасників автопригоди встановили.

«За інструкцією здав свою камеру в ІТ-відділ. І в подальшому що було з камерою — мені не відомо», — сказав Петрик.

Він додав, що з тиском і погрозами від керівництва через цю ситуацію не стикався. Працює у звичному режимі, але відчуває певний психологічний дискомфорт від розголосу.

Трухін, за словами поліцейського, на нього теж не виходив.

Стан депутата в момент аварії Сергій Петрик коментувати не став  — за його словами, чітко про це можуть сказати драгер або результати аналізів з лабораторії. 

Сергій Петрик


ДТП сталася 23 серпня під Києвом. На Бориспільському шосе зіштовхнулися три автомобілі, в одному з яких був Олександр Трухін — як він стверджував, на задньому сидінні. Зазнали травм шестеро людей, серед яких двоє дітей. Розслідування досі триває.

1 лютого «Українська правда» опублікувала журналістське розслідування з кадрами з місця автопригоди та коментарями патрульного поліцейського, який там був. За інформацією видання, Трухін пропонував хабар правоохоронцям та намагався скористатися зв’язками серед керівництва МВС. У міністерстві це заперечують. 

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова доручила відкрити кримінальне провадження щодо подій, про які йдеться у відеосюжеті.

Олександр Трухін заявив, що готовий понести відповідальність та скласти депутатський мандат, якщо так вирішить парламентська фракція «Слуги народу». З партії його вже виключили.

Фото на головній: «Слуга народу»