Web Analytics

ДТП на Сумській: в судових дебатах виступають потерпілі

У Київському райсуді слухають потерпілих і їхніх представників.

Станом на цей час на засіданні заслухали потерпілих Оксану Нестеренко, Миколу Пономаренка, Людмилу Фабріс, Тінатін Шевцову, їхніх представників, а також Ігоря Берченка, Оксану Євтєєву (Берченко), передає кореспондент «МедіаПорту» з зали суду.

Усі потерпілі, які виступили на засіданні, вважають провину Зайцевої та Дронова доведеною. Для Зайцевої усі просять максимального покарання — десяти років ув'язнення. Деякі потерпілі наголосили, що вважають провину Дронова меншою, але в цій частині послалися на розсуд суду.

Оксана Євтєєва попросила у суду максимального покарання для обох обвинувачених.

«Я хочу попросити суд прийняти справедливе покарання: 10 років для обох. Але спочатку я хочу попросити подумати ось про що. І суд, і усіх присутніх. У кожного з нас є близькі люди. Зараз ми тут, а вони там десь, за дверима. Ніхто не хоче їх втратити.

Ми всі хочемо повернутися додому, побачити їх, обійняти, поцілувати. І ось, уявіть, що хтось, поки ви тут, забере життя вашої коханої людини.

Ви будете питати себе: чи могли ви вплинути на це чи ні? Я думаю, що рішення, прийняте цим судом, може вплинути на те, щоб ніхто більше не відчував того, що відчуваю я.

І справа не тільки у якихось фізичних стражданнях, а коли ти розпланував своє життя, а двоє інших так круто повернули, що ти у розгубленості. Не знаєш, що тобі робити далі, як жити», — сказала Оксана Євтєєва.

Усі потерпілі заявили про те, що не вірять у щире каяття Зайцевої. Так, на думку Людмили Фабріс, Зайцева могла б поспілкуватися з журналістами, але від коментарів щоразу відмовляється.

Потерпілі висловили невдоволення ходом слідства та експертиз. Оксана Нестеренко назвала ситуацію з лікаркою-наркологом Оленою Федірко «цирком».

Потерпілий Ігор Берченко вважає, що суд має врахувати дані токсикологічних експертиз, які встановили факт вживання опіатів, а отже, на думку Берченка, є обставиною, що обтяжує провину Зайцевої. Під час виступу Берченко звернувся до матері Олени Зайцевої:

«Шановна Тетяно Павлівно, вам зараз важко, ваша донька перебуває у СІЗО. А як нам бути? Ми нашу Діану ніколи не побачимо, — сказав Берченко. — Нам не гроші були потрібні, які зараз представляються як пом'якшувальна обставина, нам була потрібна реальна медична допомога».

Про що ще заявили потерпілі — дивіться відео. 

Після виступу представниці потерпілих Лариси Матвєєвої суд оголосив перерву до 14.00 12 лютого. 

На початку судових дебатів 6 лютого виступила сторона обвинувачення. Прокурори просять максимального покарання для обвинувачених — 10 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами протягом 3 років. 

6 лютого також виступили потерпілі Світлана Вініченко і Юрій Фабріс.

Після потерпілих у дебатах мають заслухати обвинувачених і їхніх захисників. Після останнього слова обвинувачених суддя видалиться до нарадчої кімнати для ухвалення вироку.