Web Analytics

Допомогав армії рф під час окупації: депутату з Куп’янщини оголосили підозру — прокуратура

Жителя Куп’янського району Харківщини затримали за підозрою в колабораціонізмі. За інформацією правоохоронців, під час окупації він забезпечував пальним російських військових.

Підозрюваний — депутат Шевченківської селищної ради VIII скликання, повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

За її даними, до повномасштабного вторгнення в нього був лісопильний бізнес. Після окупації Шевченкового, твердять у прокуратурі, чоловік налагодив дружні стосунки з російськими армійцями та почав з ними співпрацювати.

«Щоправда, підприємець дещо змінив сферу діяльності. Від окупантів він отримав так званий «патент на торговельну діяльність» зі специфікацією «роздрібна торгівля пальним». Реалізовував пальне на автозаправних станціях в Куп’янську та Шевченковому», — йдеться в повідомленні.

За можливість вести бізнес депутат щомісячно сплачував 50 тис. російських рублів окупаційній «владі».

Фото: СБУ

Як додали у Службі безпеки України, депутат використовував місцеву нафтобазу та мережу захоплених автозаправних станцій. Щоб наповнювати резервуари — налагодив постачання пального з росії.

«За наявними даними, серед споживачів паливно-мастильних матеріалів були окупаційні підрозділи рф, які заправляли свою техніку на загарбаних АЗС», — зазначають у СБУ.

Після деокупації чоловік залишився в Шевченковому, де його згодом і затримали.

Депутатові оголосили підозру за ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Суд відправив його під арешт.


Прокуратура передала до суду справу жительки Харківської області, обвинуваченої в колабораціонізмі та підготовці до незаконного «референдуму» під час окупації Вовчанської громади.