Web Analytics

Дмитра Святаша підозрюють у справі про заволодіння 1,1 млрд «Укрсиббанку»

Екснардепу оголосили підозру у шахрайстві. 

Про це повідомляє прокуратура міста Києва.  

«Так, під час досудового слідства встановлено, що колишній народний депутат України IV, V, VI, VII, VIII скликань, упродовж 2008-2018 років, діючи як організатор злочину за попередньою змовою з посадовими особами групи компаній «АІС» шахрайським шляхом заволоділи грошовими коштами, одержаними від АТ «УкрСиббанк» на підставі кредитних договорів, чим завдали збитки вищевказаній банківській установі на суму понад 1,1 млрд гривень», — йдеться у повідомленні.

Екснардепа підозрюють за ч.4 ст.190 КК України (заволодіння чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство), вчинене за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах) та за ч.3 ст.27 ч. 3 ст. 358 КК України (підроблення офіційного документа, що видається чи посвідчуються підприємством, установою, організацією, і який надає права або звільняє від обов’язків, з метою використання їх як підроблювачем, так і іншими особами, за попередньою змовою групою осіб).

Прізвище підозрюваного у повідомленні прокуратури не вказано.

Депутатом п'яти скликань, засновником групи компаній «АІС», є Дмитро Святаш. У вересні на його сторінці у Facebook з'явився допис щодо конфлікту навколо «АІС». 

Притягнути Святаша до відповідальності закликали у компанії бізнесмена Олександра Ярославського DCH. 

В рамках провадження підозри у пособництві шахрайству за попередньою змовою осіб в особливо великих розмірах раніше оголошували гендиректору корпорації «АІС», директору та засновнику ПП «Імпульс-В». 


На позачергових виборах до парламенту у липні 2019 року Дмитро Святаш, висунутий від «Опозиційної платформи — За життя», програв «Слузі народу» Андрію Одарченку. Після програшу Святаш написав, що «більшість обрала не реальні та послідовні дії, а мрію, надію у мильній бульбашці», а також висловив надію, що очікування виборців здійсняться.