Web Analytics

Діорами за мотивами контрнаступу на Харківщині виставили на аукціон: кошти підуть 92-й ОМБр

Моделіст Арсеній Парамонов, син харківського дослідника історії Андрія Парамонова, виставив на благодійний аукціон три мініатюрні діорами, присвячені подіям війни в Україні.

Арсеній Парамонов присвятив свої роботи контрнаступу на Харківщині восени 2022 року. 

«За кожною перемогою на фронті стоять життя наших воїнів, безстрашних захисників та захисниць, мирних людей, гинуть і ні в чому не винні тварини. Тому ці діорами я створював від самого серця. Кожна дрібничка — будь-то номер, ліхтар, сліди пошкоджень від скалків на бойовій машині, стяг, напис, плакат, постер, наслідки погодних умов — мали своє значення в історії цих діорам. Кожна з цих частинок несе відбиток української культури та вільної нації», — написав Парамонов у Facebook.

 Автор виставив на аукціон три діорами.

  • «Визволення Куп'янська»: початкова ціна — 1000 грн.

«Моя найбільш історично достовірна діорама, з воїнами 92-ї бригади, які звільняли окупований Куп'янськ. Я хотів детально показати, як воїни пишалися тактичними перемогами на полі бою», — описує витвір Парамонов.

Фото: Facebook/Арсеній Парамонов

  • «Визволення села Кам'янка Ізюмського району»: початкова ціна — 1000 грн.

За словами автора, головна ідея — показати, скільки населених пунктів російські війська «перетворили на привиди та попіл».

«Одним з таких сіл стала Кам'янка. У ній окупанти знищили всі будинки, майже 1200. Чи комусь дозволено так знущатися із людським життям? Життям тварин? На жаль, і досі ця територія є небезпечною через тисячі мін, розкиданих вздовж доріг, стежок й навіть згорілих будинків», — зазначає Арсеній Парамонов.

Фото: Facebook/Арсеній Парамонов

  • Windmühle («Вітряк»): початкова ціна — 1500 грн.

«Це дія, що показує момент, який триває вічність. На віньєтці — екіпаж танка Т-34-85, який потрапив під точковий артобстріл. Тут я хочу показати байдужість життя звичайного солдата для радянського командування. Зараз це нагадує армію ворога», — коментує автор.

Фото: Facebook/Арсеній Парамонов

Аукціон триватиме до свята Покрови Пресвятої Богородиці. Зібрані гроші підуть на потреби 92-ої окремої механізованої бригади імені кошового отамана Івана Сірка.


Цьогоріч в Україні вперше відзначатимуть День захисників і захисниць 1 жовтня замість 14-го. О 9:00 по всій країні полеглих оборонців вшанують хвилиною мовчання.