Web Analytics

Держлісагентство хоче звільнити директора лісгоспу, який звітував перед Зеленським у Харкові

Директору державного підприємства «Жовтневе лісове господарство» Руслану Чагаровському закидають порушення, що виникли через невиконання керівником підприємства своїх обов’язків.

У Держлісагентстві повідомили, що намагаються припинити співпрацю із Чагаровським після ревізій минулого року.

Перевірками 2017-2018 років на території ДП «Жовтневий лісгосп» виявили загалом 130 випадків незаконних рубок, про що склали акт.

«У результаті скоєння незаконних рубок у лісах ДП «Жовтневий лісгосп», зазначених у вказаному акті, підприємству завдано збитків на загальну суму 9,58 млн грн, що вказує на незадовільний стан охорони лісів від лісопорушень на підприємстві. Ці порушення виникли в результаті невиконання керівником підприємства обов’язків, визначених пунктом 10 Контракту, та незабезпечення ним ефективного використання та збереження лісосировинних ресурсів», — йдеться у повідомленні Держлісагентства.

У відомстві стверджують: звільнити директора «Жовтневого лісгоспу» раніше не могли, адже той до 17 червня 2019 року перебував у відпустці по догляду за дитиною. 1 та 9 липня Держлісагентство зверталося за погодженням про звільнення Чагаровського до Харківської райдержадміністрації, там відмовили. 22 липня Держлісагентство направило документи у Кабмін.

«Враховуючи вищевикладене, Держлісагентство звернулося 22.07.2019 до Кабінету Міністрів України з проханням надати погодження на звільнення із займаної посади директора ДП «Жовтневий лісгосп» Чагаровського Р. Л. шляхом розірвання Контракту з підстав, передбачених підпунктом «б» пункту 26 Контракту (одноразове грубе порушення, що завдало збитків підприємству)», — повідомили у відомстві.

«Це жодним чином не політично вмотивована ситуація і не тиск. Це виключно правовідносини між органом управління і керівником підприємства, який допустив значні порушення, що потягли наслідки для підприємства у вигляді збитків. Директор не забезпечив збереження лісів, що спричинило незаконні рубки. […] Держлісагентство звернулося за погодженням до Уряду. Це передбачено відповідним нормативно-правовим актом. Як тільки ми отримаємо відповідь, Держлісагентство буде приймати рішення щодо цього питання», — прокоментував начальник юридичного відділу Держлісагентства Віталій Дудка.


17 липня Руслан Чагаровський виступав перед президентом України Володимиром Зеленським на нараді з питань боротьби з незаконною рубкою у Харкові. Він заявив, що виявив факти самовільної рубки дерев, коли повернувся до роботи після декретної відпустки. Перевіривши 10% площі лісгоспу, нарахували близько 80 млн грн збитків — понад 8 тис. кубометрів деревини.

Озвучені факти Зеленський доручив перевірити правоохоронним органам. 

Прокурор Харківської області Юрій Данильченко на тій нараді повідомив, що Чагаровський є фігурантом кримінального провадження за статтею «Розкрадання державного майна в особливо великих розмірах», порушеного два роки тому. У справі, яку наразі розглядає суд, йдеться про збитки у більше ніж 1 млн грн. Чагаровський назвав кримінальну справу фіктивною. 

Сьогодні, 30 липня, у Києві Чагаровський анонсував прес-конференцію, але її скасували через анонімне повідомлення про замінування. Агентство опублікувало прес-реліз ДП «Жотвневий лігосп», в якому стверджується: «Особливий цинізм ситуації в тому, що президент України, вислухавши доповідь директора Жовтневого лісгоспу, звернувся до силовиків з вимогою відпрацювати надану інформацію щодо даних осіб, але після його від'їзду вийшло з точністю до навпаки. Місцеві та київські чиновники докладають усіх зусиль, щоб не дати Руслану Чагаровському завершити аудит лісу... Ми вважаємо, що лісова мафія здійснює відчайдушний опір, використовуючи як адмінресурс, так і протиправні методи, що підлягають кримінальному покаранню».