Держкомісія підтримала пропозиції МОН щодо канікул і гуртожитків

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 12 жовтня розглянула питання щодо роботи шкіл і вишів під час карантину.

Про висновки комісії розповіли у пресслужбі Кабінету міністрів.

Комісія підтримала пропозиції Міністерства освіти та науки — рекомендуватиме закладам загальної середньої освіти піти на канікули з 15 по 30  жовтня. А потім — бути готовими перейти на дистанційне або змішане навчання, якщо ситуація з поширенням COVID-19 погіршиться.

Закладам професійної освіти та вишам комісія рекомендує з 15 жовтня по 15 листопада перейти на дистанційну форму навчання і звільнити студентські гуртожитки. Водночас, рекомендація щодо виїзду не стосується студентів-сиріт і позбавлених батьківського піклування, тих, хто приїхав з окупованих територій і «червоних» карантинних зон, іноземних громадян та осіб без громадянства, а також тих, хто поєднує навчання з роботою.

Міністерство охорони здоров’я та Міносвіти мають підготувати доповнення до постанови Кабміну щодо карантинних заходів, після чого уряд ухвалить остаточне рішення.

У Харківській міськраді вже заявили, що не планують відправляти школярів на канікули з 15 жовтня за однією лише рекомендацією Міносвіти. За словами директора Департаменту освіти Ольги Деменко, чекатимуть рішення Кабміну.

«Зараз навчальні заклади працюють у штатному режимі. Жодна школа не закрита. З 4 388 класів, які є в наших школах, на сьогодні дистанційно навчаються 82, або менше 2%. Їх кількість щодня змінюється, але ситуація цілком контрольована», — заявила Деменко.

За її словами, є випадки COVID серед учителів і персоналу шкіл, але їх небагато.

«Ми не йдемо на канікули, чекаємо на постанову Кабміну та наказ міністерства. Дитсадки продовжують працювати, як і раніше», — зазначила Ольга Деменко.

Пропозицію щодо початку шкільних канікул 15 жовтня і виїзду студентів з гуртожитків висловив т.в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет. За його словами, примусово виселяти студентів з гуртожитків не будуть, а тим, хто поїде додому, керівництво вишів має перерахувати сплачені за поселення кошти.

Фото на головній: Харківська обладміністрація

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.