Web Analytics

Держава винна «ХТМ» 55 млн грн. Пропонують перекласти на споживачів

Міністерство фінансів України відповіло на звернення Харківської міської ради до глави Уряду (ще прем'єра Володимира Гройсмана) щодо компенсації різниці у тарифах. 

Про це сьогодні на засіданні комісії з питань житлово-комунального господарства, благоустрою та інженерної інфраструктури Харківської міської ради розповіла заступниця директора Департаменту комунального господарства Руслана Колодна

«Департаментом комунального господарства був направлений лист прем'єр-міністру України про те, що станом на 1 січня 2016 року різниця в тарифі КП «Харківські теплові мережі» складала 60 млн грн. Отримали 4,9 млн. 55,1 млн залишилось. І ми звернулися до прем'єр-міністра, однак за два місяці Міністерство фінансів відповіло, що підстав для виділення цих коштів, компенсації різниці, немає», — сказала Колодна. 

«Є позиція НКРЕКП (Національної комісіії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг), яка говорить: передбачте ці витрати у подальшому при підвищенні тарифів. Включити у тариф», — додала вона. 

— Виходить, що їх треба повісити на населення? — спитав член комісії Олександр Кочеров.  
— На жаль, — відповіла доповідачка. 

«Навантаження на населення — раз, навантаження на соціальні органи — два, на всі виплати, субсидії — три», — підсумував обговорення голова комісії Володимир Котковський

З питання погашення різниці у тарифах Харківська міська рада зверталася до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана у лютому 2019 року. Депутати просили Київ передбачити відповідну субвенцію у державному бюджеті.