Web Analytics

Держава може забрати у громад податки військових: Терехов сподівається на компроміс

Місцеві бюджети суттєво втратять, якщо держава забере у громад надходження від податку на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення військових.

Це питання на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад 14 вересня озвучив Харківський міський голова Ігор Терехов

«Порушив питання щодо ймовірного переходу податку на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення військовослужбовців з місцевих бюджетів до державного. Адже це може суттєво вплинути на дохідну частину міського бюджету. У ході обговорення домовилися провести окрему нараду з місцевими головами, керівництвом уряду та Офісу президента для того, щоб визначити єдину спільну позицію з цієї теми та окреслити компенсаторні механізми з боку влади муніципалітетам у випадку ухвалення такого рішення», — повідомив Терехов за підсумками Конгресу.

Він висловив упевненість, що під час обговорення знайдуть компроміс, «який буде справедливим для всіх учасників процесу і водночас працюватиме як на наближення перемоги України на полі бою, так і на збереження гідного життя мирних мешканців».

«Це дуже важливе питання, його потрібно обговорювати, роз'яснювати, бо це кошти дохідної частини міського бюджету, обласного бюджету, відповідних територіальних громад. І я дуже радий, що це питання буде обговорюватись... Я маю певне бачення цього питання, ми будемо обговорювати. Підсумком цього обговорення будуть ті висновки, які ви побачите, щодо голосування законів України у Верховній Раді», — сказав Терехов журналістам. 

Як повідомила Асоціація міст України, 12 вересня Уряд зареєстрував у Верховній Раді України проєкт Закону «Про внесення змін до розділу VI Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України» №10037, що передбачає вилучення з місцевих бюджетів ПДФО від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу за період з 1 жовтня 2023 року по 31 грудня 2024 року. Для бюджетів територіальних громад це втрата 20 млрд гривень у 2023 році і 65 млрд гривень у 2024 році. Харків може втратити 650 млн грн у 2023 та 3,4 млрд у 2024. 

Читайте також: Податки військових мають йти на потреби військових — Ігор Черняк