Web Analytics

Завантаження...

Депутати Харківської облради набули повноважень та обрали нового голову замість Чернова

Депутати Харківської обласної ради VIII скликання 11 грудня зібралися на першу сесію.

Засідання відкрила очільниця Харківської обласної територіальної виборчої комісії Валерія Копоруліна. Вона повідомила, що до облради нового скликання обрали 120 депутатів від п’яти партій — 34 жінок і 86 чоловіків.

Валерія Копоруліна. Фото: кадр онлайн-трансляції сесії Харківської облради

Найбільше депутатів — у віці від 36 до 50 років (56), найменше — старше 60 (16). Наймолодшим став 23-річний Павло Столбовий, найстаршою — 85-річна Олена Гречаніна.

«У складі обласної ради Герой України Віктор Остапчук, є депутати, які мають державні нагороди, почесні звання, почесні громадяни Харкова та області, учасники операції Об’єднаних сил, Антитерористичної операції. 119 депутатів мають вищу освіту», — розповіла Копоруліна.

Серед обранців — 29 керівників підприємств, організацій та комерційних структур, 11 діячів культури та освітян, 10 медиків, ще стільки ж — тимчасово не працюють. Дев’ятеро депутатів — працівники органів місцевого самоврядування, семеро — керівники сільгосппідприємств, ще семеро — працівники органів державної влади. 

У складі Харківської облради — 120 депутатів

Всі новообрані депутати набули повноважень, отримали посвідчення та картки для голосування.

Для обрання голови Харківської облради сформували тимчасову президію, яку очолив представник «Блоку Кернеса — Успішний Харків» Володимр Бабаєв, і сформували лічильну комісію. На посаду голови облради від фракції «Слуга народу» запропонували Артура Товмасяна — наразі від очолює Харківську районну держадміністрацію.

Підсумки таємного голосування озвучив голова лічильної комісії Віталій Панов («Блок Кернеса — Успішний Харків»).

«Всього обрано депутатів — 120 чоловік. Отримали виборчі бюлетені — 90. Взяли участь у голосуванні — 90. Бюлетенів невстановленого зразку — нуль. Погашених невикористаних бюлетенів — 30. Визнаних недійсними — два, зіпсованих — нуль», — навів цифри Панов.

За його словами, кандидатуру Артура Товмасяна підтримали 73 депутати, проти були 15.

Попередній голова Харківської облради Сергій Чернов, який перебував на цій посаді з 2008 року, а зараз є депутатом від «Блоку Кернеса — Успішний Харків», подякував за спільну роботу колегам — обранцям V, VI і VII скликань і висловив сподівання, що їх наступники працюватимуть так саме.

Сергій Чернов

«Сьогодні непростий час, і викликів дуже багато. Але я переконаний, що якісний склад Харківської обласної ради VIII скликання — до речі, в якому на 11 жінок більше, ніж було раніше — згуртується навколо голови обласної ради, навколо президії та буде ефективно працювати на благо нашої Харківщини. Одним з перших викликів був і залишається мир, спокій і стабільність», — зазначив Чернов.

Депутати проводили Чернова оплесками.

Перелічуючи головні завдання для облради, Артур Товмасян на перше місце поставив розвиток медицини.

«Передусім — мова про охорону здоров’я. Боротьба з коронавірусом, від якого ми потерпаємо, — пріоритет у нашій роботі. При цьому усвідомлюємо, що йдеться не тільки про COVID, а про здоров’я громадян в цілому, тож один з головних аспектів нашої діяльності я вбачаю саме у у комплексному вирішенні проблем медицини», — сказав він.

Серед пріоритетів він також назвав соціальний захист людей, потерпілих внаслідок пандемії, а також підтримку аграрного сектору та захист від рейдерства, вирішення проблем житлового-комунального комплексу, збереження безпечного довкілля, становлення влади районного рівня.

Артур Товмасян

За підсумками місцевих виборів, що відбулись 25 жовтня, до складу Харківської облради VIII скликання увійшли представники п'яти партій — загалом 120 депутатів. Перше місце посідає «Блок Кернеса — Успішний Харків»: у нього 34,53% і, відповідно, 46 мандатів. У «Опозиційної платформи — За життя» — 29, у «Слуги народу» та «Блоку Світличної «Разом» — по 17, у «Європейської солідарності» — 11.